Український тиждень № 1 (477) від 12 січня, 2017

Зміст номеру:
У масовій культурі доволі поширеним є вірування в сакральність новорічної ночі. Мовляв, як її проведеш, таким рік і буде. І доки середньостатистичний українець зустрічав 1 січня 2017-го відповідно до своїх уявлень про ідеальні 365 днів, у країні та світі відбувалися важливі події, які так-сяк, але дають змогу припустити, з чим нам доведеться зіткнутися наступного року.
Станіслав Козлюк
Суспільство
Часом жартома, а часом і цілком серйозно суспільний лад, що сформувався в сучасній Україні за останні 25 років, порівнюють із феодальним.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Чому в офіційному списку полонених українців понад 40 загиблих
Ярослав Тинченко
Суспільство
Якими будуть відносини між Києвом та окупованими територіями 2017 року
Денис Казанський
Суспільство
Як марнотратна система субсидій вбиває шанс України на енергонезалежність
Олександр Крамар
Економіка
У 2017 рік Україна входить у своєму звичному стані перманентної політичної кризи. Щоправда, у дещо модифікованому та видозміненому варіанті, але від того не менш безнадійному. До всього ще й навдивовижу чітко проявилася криза партійного будівництва. Раптом з’ясувалося, що партій в Україні фактично не існує. І це при тому, що Департаментом державної реєстрації цього добра зареєстровано аж 350 одиниць.
Роман Малко
Авторські колонки
Про соціально-економічні передумови системних перетворень в Україні
Олександр Крамар
Економіка
БПП «Солідарність»: яким він є та яким мав би бути
Єгор Фірсов
Політика
Велике потрясіння, яким стала для Донбасу війна, мало б виявитися точкою неповернення, моментом, коли старі еліти, причетні до розв’язання конфлікту, нарешті були б відсторонені від влади. Але, на жаль, відновлення через нарощування впливу проукраїнських партій не відбулося. Тобто деякі партії почуваються тут непогано, але чи є вони саме на Донбасі представниками українських інтересів — це ще те питання…
Єлизавета Гончарова
Політика
Історія з намаганням забудувати понад 4 га землі у Феофанії триває 12 років. Забудовникам поки що вдалося зберегти її завдяки неоднозначному рішенню суду
Андрій Голуб
Суспільство
Як склалася доля кримських спортсменів, що до 2014-го виступали за Україну
Іван Вербицький
Суспільство
Звіт розвідки про кампанію Путіна на допомогу Дональдові Трампу
The Economist
Світ
Чи зможе колективний Захід пережити власні ілюзії та зміну світоустрою Росією
Едвард Лукас
Світ
Як розуміти потепління відносин між Москвою та Анкарою і які наслідки воно матиме
Юрій Лапаєв
Світ
Оцінка першого півріччя Терези Мей при владі
The Economist
Світ
Боротьба регіону за незалежність може уподібнитися до Brexit
The Economist
Світ
Минуло шість років від початку революційних процесів на Близькому Сході. Як ці події вплинули на окремі країни, регіон і геополітику загалом?
Михайло Якубович
Світ
Про напівзабуту історію масового знищення євреїв у Румунії та на підконт­рольних їй територіях у роки Другої світової війни, а також про європейську історичну пам’ять і причини того, чому частині сучасних румунських та молдовських політиків бракує сміливості визнати роль і місце своїх націй у Голокості, Тижню розповів швейцарський дипломат та історик Сімон Ґайссбюлер.
Ганна Трегуб
Історія
Якою є внутрішня й зовнішня роль нестоличних музейних закладів
Ганна Трегуб
Культура
Як статус культурної столиці Європи змінює міську громаду: досвід Вроцлава
Анна Корбут
Культура
Гроші, гроші… Свята з’їдають безліч грошей. Ніби перетворюєшся на Пантаґрюеля, здатного жерти безкінечно… Я навіть потайки ходжу «в гості» до нашого холодильника переконатися, що маю запас продуктів. Є в мене таке дивацтво після літа 2014-го. Якщо запас чомусь зменшується, починаю нервуватися.
Вікторія Малишева
Суспільство
Новий рік у «ДНР» — знакове свято не тільки зважаючи на його масовість, яка спостерігається і на підконтрольній території. У Донецьку та інших окупованих містах зустріч Нового року часто обертається справжніми громадянськими баталіями за столом, якщо поміж присутніх є бодай одна людина з проукраїнською позицією.
Станіслав Васін
Суспільство
Останнім часом світові ЗМІ зазначають, що російському президенту Владіміру Путіну вдаються всі його починання, хоч за які б він узявся. Виникає враження, ніби відбувається реалізація давнього й ретельно продуманого плану.
Ярослав Пешек
Авторські колонки