Запропонований Росією проект заяви про 8-годинну "гуманітарну паузу" в Алеппо і розмежування терористів і опозиції в Сирії був заблокований в Раді Безпеки Францією, Великою Британією, США та Україною. Про це заявив постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін.
«Три постійні члени РБ – США, Велика Британія, Франція і, звичайно ж, до них приєдналася Україна», – сказав російський постпред журналістам.
Читайте також: Рада закликала міжнародну спільноту засудити дії Росії в Сирії
За словами Чуркіна, він очікував, що проект заблокують.
Російський дипломат заявив, що не знає, що конкретно не влаштувало чотирьох членів РБ в документі. «Я уявлення не маю. Він їм не сподобався», – зазначив Чуркін.
Як повідомлялося, зранку 18 жовтня РФ заявила про призупинення авіаударів по Алеппо. Перед цим російські і сирійські військові оголосили, що організують "гуманітарну паузу" у бомбардуваннях Алеппо для виведення мирних жителів. Паузу планують витримати 20 жовтня з 8:00 до 16:00. Згодом паузу вирішили продовжити на три години.
У США рішення РФ про "гуманітарну паузу" в Алеппо назвали запізнілим. Організація Об'єднаних Націй заявила, що вітає будь-яку паузу у військових діях в Алеппо. Проте офіційний представник організації Стефан Дюжарик зауважив, що ООН закликали до припинення вогню як мінімум на 48 годин, щоб доставити необхідну гуманітарну допомогу.
Зазначимо, Рада Федерації Росії 12 жовтня схвалила безстрокову воєнну інтервенцію в Сирію.
Нагадаємо, на початку вересня США і Росія домовилися про перемир'я в Сирії, яке протрималося лише тиждень. На тлі запеклих боїв за Алеппо США оголосили про припинення переговорів з Москвою.
Авіація РФ почала бомбардування в Сирії 30 вересня 2015 року. До складу авіаційної групи входять понад 50 літаків і вертольотів, включаючи Су-24М, Су-25 і Су-34. Росію вже неодноразово звинувачували в боротьбі не проти терористів ІДІЛ, як було заявлено, а проти сирійської опозиції.