Глибина відведення підрозділів Збройних Сил України в районах населених пунктів Станиця Луганська, Золоте та Петрівське не перевищує одного кілометру, що не дає противнику тактичної переваги. Так у Службі безпеки України у відповідь на запит Тижня прокоментували заяви окремих політиків про ризики втрати Станиці Луганської через підписану в Мінську угоду.
"Ділянки відведення не мають між собою оперативного, тактичного чи вогневого зв’язку і не можуть бути використані для створення умов удару у фланг чи тил наших військ (загрози виникнення "котла") або втрати контролю над містом Станиця Луганська", – йдеться у відповіді на запит.
У СБУ запевняють, що у випадку загострення ситуації в районах населених пунктів Станиця Луганська, Золоте, Петрівське керівництво антитерористичної операції буде реагувати у встановленому порядку.
Раніше голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що якщо українська сторона відповідно до підписаної в Мінську Рамкової угоди про розведення сторін відведе озброєння на кілометр від Станиці Луганської, місто можна втратити. Представник України у підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук назвав таку заяву безпідставною. Міністр оборони Степан Полторак, у свою чергу, заявив, що частини і підрозділи, опорні пункти, які перебувають у районі Станиці Лугнаської, навіть при виведенні забезпечують повну можливість Збройним силам впродовж 15-20 хвилин зайняти свої позиції і адекватно відреагувати на загрозу.
Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.
1 жовтня відведення відбулося поблизу Золотого, 7 жовтня – біля Петрівського. Розведення сил і засобів у Станиці Луганській було заплановане на 9 жовтня, проте не відбулося через обстріли бойовиків.
Усі деталі про виконання рамкової угоди щодо розведення сторін читайте за посиланням.