Прес-центр Штабу АТО вирішив звернутися до СБУ з проханням призупинити акредитацію для роботи у зоні бойових дій на Донбасі українським журналістам Анастасії Станко, Костянтину Реуцькому та працівнику російського ЗМІ «Новая газета» Юлії Полухіній. Про це повідомили у відповідній заяві прес-центру на сторінці у Facebook.
Повідомляється, що саме зазначені журналісти 6 липня готували скандальний сюжет з Авдіївської промзони, на якому зафіксовано обстріли українських сил з боку окупаційних сил, а також двох загиблих українських бійців і нюанси розташування позицій українських сил.
«Станко і Реуцький не перший раз працюють на промзоні, тож їх добре знають десантники. Зазначені журналісти відзняли обстріли наших позицій з боку російських окупаційних військ та двох загиблих українських військовослужбовців в результаті попадання міни в бліндаж. Зранку 8 липня цей сюжет було виставлено на сайті Громадського ТБ, переглянувши який, захисники промзони, звернулися з вимогою до керівництва каналу зняти відео, що останні й зробили. Через деякий час подібний сюжет вийшов на сайті «Нової газети» за авторством Юлії Полухіної, який розлетівся інтернетом, російськими ЗМІ та медіа-ресурсами так званої «ДНР». Це обурило українське суспільство і насамперед воїнів десантників, які обороняють промзону в Авдіївці. На даному відео чітко відзняті позиції десантників, їхні обличчя і зброя, предмети, що можуть стати орієнтирами для ворога. Це є грубим порушенням правил роботи журналістів в зоні АТО», – йдеться у тексті.
У Штабі АТО закликали на час розслідування призупинити роботу всіх указаних журналістів у зоні бойових дій.
«Анастасія Станко, Костянтин Реуцький та Юлія Полухіна мають акредитацію СБУ і на основі цього відповідні прес-карти. Але Юлія Полухіна за весь час перебування в зоні АТО жодного разу не надавала заявок щодо своєї роботи у підрозділах ЗС України. Підтримуючи ініціативу українських десантників, які боронять Авдіївську промзону, прес-центр штабу АТО клопоче перед СБУ про призупинення акредитації журналістів Громадського ТБ Анастасії Станко, Костянтина Реуцького та спеціального кореспондента «Нової газети» Юлії Полухіної до з’ясування всіх обставин», – додали у штабі.
Раніше було оприлюднено прохання від імені особового складу 81-ї окремої аеромобільної бригади ВДВ про позбавлення акредитації на роботу в зоні проведення АТО, до з'ясування обставин, усіх груп Громадського ТБ та кореспондентів «Новой газети».
Нагадаємо, це не перший скандал з діяльністю журналістів у зоні АТО. Раніше сайт «Миротворець» опублікував перелік акредитованих у «ДНР/ЛНР» журналістів. Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.
ЄС зажадав видалити список акредитованих журналістів, а омбудсмен Валерія Лутковська закликала закрити сайт. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету.