Кримськотатарський прапор розміром 6х39 метрів пронесуть вулицею Хрещатик від вулиці Богдана Хмельницького до Майдану Незалежності. Про це повідомив у Facebook член Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв.
За його словами, 26 червня (День кримськотатарського національного прапора) о 18:00 прапор буде піднято на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатика і пронесена до Майдану Незалежності.
Як зазначив активіст, ця акція символізує "непримиренність з окупацією Криму і заклик до світового співтовариства в продовженні політико-економічної боротьби з агресорами, до повного звільнення територій України". Він зазначив, що прапор привезди з Туреччини.
Він запросив на ходу всіх, кому не байдужа доля жителів Криму.
Разом з тим, ініціатива Євромайдан SOS запрошує 26 червня долучитися до акції з нагоди дня народження в'язня Кремля, правозахисника, кримського мусульманина Еміра-Усеїна Куку, яка пройде на Майдані Незалежності о 12:00.
Читайте також: Джемілєв опублікував список незаконно утримуваних у РФ кримських татар
Як зазначається на сторінці акції у Facebook, до ув'язнення Куку сам займався захистом кримських татар, які ставали жертвами переслідувань, і ця діяльність зробила з нього ворога в очах окупаційних "властей".
"Акція, приурочена до дня народження Еміра-Усеїна, присвячуватиметься всім 14-ти фігурантам трьох справ кримських мусульман. Нагадаємо вам їхні імена: Руслан Зейтуллаєв, Ферат Сайфуллаєв, Юрій Прімов, Рустем Ваїтов, Вадим Сірук, Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Енвер Бекіров, Муслім Алієв, Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров, Енвер Мамутов", – йдеться у повідомленні.
"Так звані "справи кримських мусульман", фігурантом однієї з яких є Емір-Усеїн, є кричущим порушенням базових принципів свободи совісті. Людям ставлять у вину не суспільно небезпечні дії, а думки, висловлені ними, до того ж, навіть не публічно, а приватно — по суті, "на кухні", – зазначають активісти.
На акції очікуються виступи представників Меджлісу кримськотатарського народу, кампанії Let My People Go Ukraine, Української гельсінської спілки з прав людини, ініціативи Крим_ SOS, Crimean Tatar Resource Center, а також звільненого з російської в'язниці Геннадія Афанасьєва.
Нагадаємо, 26 квітня, підконтрольний Росії "Верховний суд" Криму заборонив Меджліс, визнавши його екстремістською організацією. Ініціатором процесу була так званий прокурор Криму Наталія Поклонська, вона заявила, що Меджліс нібито співпрацює з організацією "Хізб ут-Тахрір", визнаною в РФ терористичною.