В ОБСЄ відреагували на публікацію сайтом “Миротворець” персональних даних журналістів

12 Травня 2016, 12:50

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету. Про це йдеться у заяві на вебсайті ОБСЄ.

«Цього тижня київський сайт «Миротворець» оприлюднив особисту інформацію понад 4000 представників різних українських і міжнародних засобів масової інформації, в тому числі CNN, Agence France-Presse, Reuters, BBC, New York Times, Vice News та Al Jazeera, які отримали акредитацію так званої «Донецької Народної Республіки». Сайт стверджує, що ці журналісти «співпрацювали з терористичною організацією» і порушили українське законодавство», – йдеться у тексті.

За словами Міятович, журналісти не повинні зазнавати переслідувань під час роботи.

«Це викликає велику тривогу та може ще більше поставити під загрозу ситуацію з безпекою для журналістів. Журналісти повідомляють з питань, які становлять суспільний інтерес, і вони не повинні зазнавати переслідувань за виконання своєї роботи», – наголосила вона.

Також Міятович зазначила занепокоєність медіатовариства в Україні та за її межами щодо витоку, і висловила стурбованість, оскільки деякі журналісти в списку вже отримали погрози.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські хакери на День Перемоги зламали низку сепаратистських сайтів. Після цього нардеп Антон Геращенко анонсував публікацію списку журналістів, які акредитувалися на окупованих територіях.

Згодом сайт «Миротворець» опублікував персональні дані приблизно п'яти тисяч журналістів, які акредитувалися на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.  Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань.

11 травня прокуратура відкрила провадження за фактом публікації на сайті «Миротворець».