Президент Росії Владімір Путін визнав достовірність документів про зареєстровані офшорні компанії з оприлюдненої бази даних панамської юридичної фірми Mossack Fonseca. Про це Путін заявив під час так званої «прямої лінії» на російському телебаченні.
Водночас Путін зазначив, що автори розслідувань про офшори нікого прямо не звинувачують, а «наводять тінь на тин». На думку Путіна, розслідування проводили не журналісти, а юристи.
«Ці діячі потрапили пальцем в небо», – сказав російський президент.
Путін стверджує, що до публікації документів про офшори причетні «працівники американських офіційних установ». Німецька газета Süddeutsche Zeitung, якій невідоме джерело передало «Панамський архів», за словами Путіна, входить в медійний холдинг, яким володіють американці.
«Скрізь стирчать вуха замовника», – підсумував Путін.
Також під час «прямої лінії» Путін знову заявив, що його друг Сергій Ролдугін, у якого знайшли офшорні компанії, всі свої гроші витрачає на придбання музичних інструментів. За словами президента, Ролдугін витратив на них навіть більше грошей, ніж у нього було, і залишився винен якимось структурам, через які він купував інструменти.
Як повідомлялося, 3 квітня з'явилося розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), створене на основі вивчення масштабної бази даних Mossack Fonseca про реєстрацію офшорних компаній у різних точках світу. Наразі встановлено причетність до реєстрації таких компаній 128 політиків, 29 міліардерів зі списку Forbes, 12 світових лідерів або їхніх друзів та близьких. Публікація документів триває.
Нагадаємо, в Ісландії «офшорний скандал» уже призвів до зміни голови уряду. Спочатку прем’єр-міністр Сігмундор Гюнльойгссон не зміг прокоментувати опубліковану в масштабному розслідуванні інформацію про офшорну компанію Wintris, власником якої є його дружина. Посадовець утік з інтерв'ю після відповідного запитання журналістів.
Згодом глава уряду заявив, що не збирається йти у відставку через скандал, однак пізніше його все ж усунули з посади: офіційно – тимчасово, але на невизначений термін. Згодом стало відомо, що в Ісландії призначили дострокові вибори на тлі «офшорного скандалу».