НОВИНИ

Офшорний скандал: В Ісландії вступив на посаду новий прем'єр-міністр

Нового очільника уряду призначили лише напередодні.

В Ісландії приведений до присяги новий прем'єр-міністр Сигурпур Інги Йоханнсон, який змінив на цьому посту Давида Гюннлейгссона Сигмюндюра, який пішов у відставку в результаті офшорного скандалу.

Йоханнсон, який раніше обіймав посаду міністра сільського господарства, був призначений на цю посаду лише напередодні.

Зміна прем'єрів сталася після публікації найбільшими світовими ЗМІ масштабного розслідування Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Зокрема, з документів випливає, що прем'єр-міністр Гуннлейгссон спільно з дружиною володіє офшорною компанією, на рахунку якої були переведені кілька мільйонів доларів після продажу сімейного бізнесу.

У 2009 році Гуннлейгссон, ставши депутатом, не задекларував 50% частки в компанії, а потім продав її дружині за один долар. У результаті в понеділок біля будівлі ісландського парламенту пройшла масштабна акція протесту, і 23 тисячі людей підписали петицію за відставку глави кабінету міністрів. 

Нагадаємо, спочатку Гюнльойгссон не зміг прокоментувати опубліковану в масштабному розслідуванні інформацію про офшорну компанію Wintris, власником якої є його дружина. Посадовець утік з інтерв'ю після відповідного запитання журналістів.

Згодом глава уряду заявив, що не збирається йти у відставку через скандал, однак пізніше його все ж усунули з посади: офіційно – тимчасово, але на невизначений термін. Згодом стало відомо, що в Ісландії призначили дострокові вибори на тлі «офшорного скандалу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.