Голова “Червоного хреста” прокоментував інформацію про причетність організації до діяльності панамської фірми Mossack Fonseca

10 Квітня 2016, 19:27

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) ніколи не мав стосунків з юридичною фірмою Mossack Fonseca, звідки стався витік документів, що спричинило всесвітній скандал у зв’язку із залученістю до діяльності офшорів відомих політиків, спортсменів та зірок шоу-бізнесу. Відповідну заяву зробив президент МКЧХ Петер Маурер в інтерв'ю швейцарській газеті «Матен».

«У нас ніколи не було стосунків з Mossack Fonseca, і ми ніколи не отримували грошей від них», – сказав він.

«Ми збираємося зробити все можливе в наших силах, щоб покласти край цим інсинуаціям», – додав Маурер.

За його словами, МКЧХ, якмй працює в зонах бойових дій з багатьма конфліктуючими сторонами, потребує особливого захисту, проте дезінформація про зв'язки МКЧХ з офшорними компаніями представляє серйозні ризики для працівників організації.

Раніше у низці ЗМІ оприлюднили інформацію, що згідно «панамських документів», Mossack Fonseca раніше зареєструвала фонди Brotherhood Foundation і Faith Foundation, через які клієнти панамської фірми проводили свої активи (послугами одного з фондів скористалося близько 500 компаній). Бенефіціаром фондів указано «Міжнародний Червоний Хрест» (The International Red Cross; офіційна назва МКЧХ – «Міжнародний комітет Червоного Хреста»), однак у документах зазначено реальну адресу МКЧХ у Женеві. Також нібито існувала аналогічна схема з використанням назви Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Нагадаємо, в Ісландії «офшорний скандал» уже призвів до зміни голови уряду. Спочатку прем’єр-міністр Сігмундор Гюнльойгссон не зміг прокоментувати опубліковану в масштабному розслідуванні інформацію про офшорну компанію Wintris, власником якої є його дружина. Посадовець утік з інтерв'ю після відповідного запитання журналістів.

Згодом глава уряду заявив, що не збирається йти у відставку через скандал, однак пізніше його все ж усунули з посади: офіційно – тимчасово, але на невизначений термін. Згодом стало відомо, що в Ісландії призначили дострокові вибори на тлі «офшорного скандалу».