Клімкін прокоментував попередні результати референдуму в Нідерландах

7 Квітня 2016, 09:37

Результати референдуму в Нідерландах не вплинуть на практичне застосування Угоди про асоціацію України з ЄС. Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін журналістам у четвер у Токіо.

"З точки зору практичної імплементації зараз нічого не змінюється, угода застосовується, як і раніше, поки на тимчасовій основі. Так що ніхто не переживає жодним чином. І ЗВТ, секторальне співробітництво спокійно просуваються далі", – заявив міністр, коментуючи попередні результати референдуму в Нідерландах.

Він додав, що Україна співпрацює з Брюсселем в рамках існуючих органів цієї угоди і референдум на цей процес не впливає.

"Таким чином, не потрібно вестися на певні спекуляції, що це може якось вплинути на практичну імплементацію угоди", – пояснив міністр.

Глава МЗС додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти.

"Звичайно, з точки зору розуміння результатів – це відношення голландців до Європи, бажання євроскептиків зашкодити її єдності і це дуже сильно відчувалося – мобілізація саме цього табору", – сказав Клімкін.

Разом з тим, за його словами, українська сторона "все одно сподівалася на кілька кращий результат".

"Ми завжди віримо в перемогу і повинні за неї боротися. Тому зараз євроінтеграцію України не зупинити, ми будемо рухатися цим шляхом", – резюмував він.

Як повідомлялося, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру.

За попередніми результатами, загальна кількість противників асоціації ЄС та України склала 61,1%, а прихильників – 38,1%, а показник явки – 32,2%. Референдум вважається таким, що відбувся у разі яквки щонайменше 30% виборців.

Президент України Петро Порошенко заявив, що референдум не зупинить євроінтеграцію України. Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, у свою чергу, зазначив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС потребує нового обговорення.