Президент Петро Порошенко заперечив, що створив офшорну компанію Prime Asset Partners Limited (BVI) на Британських Віргінських Островах для уникнення від сплати податків в Україні. Про це він повідомив під час прес-конференції у Токіо 6 квітня.
За його словами, головною метою створення офшорної компанії була передача бізнесу в управління банку Rothschild.
«Я зробив це не для мінімізації податків, це було повністю публічною дією. Це підприємство не отримало жодного пенса з України», – заявив він.
«Є різниця з випадками в Росії, Ісландії та решті світу: у нас був абсолютно прозорий процес та його метою було відокремлення бізнесу від політики і створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії та передача відомому банку», – додав президент.
Він підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, оскільки принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача відомих активів президента до «сліпого» трасту банкові з хорошою репутацією, який і висунув певні умови зі створення такого офшорного підприємства.
За словами Порошенка, корпорація Roshen – одна з кращих в Україні, а в її структурі власності ніколи не було жодної офшорної структури.
Президент нагадав, що як тільки став президентом, заявив про готовність продати свій бізнес, однак покупців не знайшлося через війну в Україні і арешти частини цих активів у Росії. Голова держави додав, що юридичні зобов'язання продати активи відсутні, проте він хотів бути першим у країні політиком, який би абсолютно прозоро відділив бізнес від політики за допомогою механізму, яким користуються політики в усьому світі.
Відповідаючи на питання про розслідування у зв'язку з «офшорним скандалом», Порошенко висловив думку, що стосовно нього потреби в такому розслідуванні немає, бо операції продажу відсутні, а всі інші операції та їхні цілі є прозорими.
«Але якщо ви хочете розслідувати – то, будь ласка», – сказав президент.
Порошенко уточнив, що угоду про передачу його частки в Roshen до «сліпого» трасту Rothschild вже підписано, і він не може її розірвати до моменту, доки не перестане бути президентом.
Нагадаємо, йдеться про інформацію з розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP).
У розслідуванні з-поміж іншого йдеться про те, що президент України Петро Порошенко в декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік не вказав інформацію про створення компанії на Британських Віргінських Островах.
За словами авторів розслідування, над проектом працювало 76 журналістів, які обробили 11 млн документів і виявили велику кількість державних діячів, які тримають свої гроші на офшорних рахунках. Серед них також колишні та нинішні голови низки держав.
Уряд Панами заявив про готовність сприяти у перевірці документів, які стосуються офшорних фірм. Панамська компанія Mossack Fonseca, чиї документи опублікували журналісти, назвала публікацію злочином.