Закриття Меджлісу в окупованому Росією Криму стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади. Про це йдеться у заяві Міжнародної правозахисної організації Amnesty International.
«Найбільше від репресивної політики де-факто влади Криму страждає кримськотатарська громада. Її публічні заходи регулярно забороняються, в домівках лідерів та активістів відбуваються обшуки, їх затримують на основі політично вмотивованих звинувачень. Примусове закриття кримськотатарських медіа позбавило спільноту місцевих незалежних ЗМІ. Закриття ж Меджлісу буде кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар», – заявила директорка Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.
Читайте також: В ООН відреагували на судовий процес в окупованому Криму щодо заборони Меджлісу
У правозахисній організації наголошують на необхідності зняти з Меджлісу тавро «екстремістської організації» і припинити переслідування тих, хто має відмінні від окупаційної влади в Криму погляди.
«Безпідставне звинувачення Меджлісу у тому, що він є “екстремістською організацією”, необхідно зняти, а репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму, мають бути припинені. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об’єднань та вираження», – йдеться у заяві.
Нагадаємо, у Криму триває суд, що розпочався на вимогу підконтрольного Росії прокурора Криму Наталії Поклонської щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією.