НОВИНИ

В ООН відреагували на судовий процес в окупованому Криму щодо заборони Меджлісу

Росію закликали не допустити закриття Меджлісу кримськотатарського народу.

Організація Об'єднаних Націй занепокоєна ситуацією з дотриманням прав людини в окупованому Криму і закликає РФ не допустити закриття Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявила глава Моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер на прес-конференції в Києві в четвер під час презентації доповіді про права людини в Україні Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

"Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим, статус якої визначено Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262, залишається вкрай складною. Кримських татар, які беруть участь у демонстраціях, переслідують, а кримських татар загалом - заарештовують за членство в "терористичних" організаціях", - сказала Фрейзер.

У рекомендаціях доповіді зазначається про те, що фактичним владі Криму та Російської Федерації рекомендується дозволити Управлінню верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) та інших міжнародних організацій отримати доступ до Криму для того, щоб забезпечити ефективне виконання ними свого мандату.

Також слід відхилити заборону Меджлісу і припинити переслідування її членів, а також покласти край практиці передання українських громадян, затриманих в Криму на територію РФ, оскільки це порушує Резолюцію 68/262 Генеральної Асамблеї ООН.

Крім того, в ООН рекомендують покласти край діям поліції до представників кримськотатарської громади на недискримінаційній основі, забезпечити належну правову процедуру і право на справедливий судовий розгляд для кримських татар, затриманих у зв'язку з участю в демонстрації в лютому 2014 року, а також забезпечити об'єктивне розслідування зникнень кримських татар.

Нагадаємо, 3 березня в Криму відбулося перше засідання суду на вимогу підконтрольного Росії прокурора Криму Наталії Поклонської щодо заборони діяльності Меджлісу кримських татар на півострові та визнання його екстремістською організацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.