Путін розплачується за зростання резервів стабільністю рубля – Bloomberg

2 Березня 2016, 13:56

Президент Росії Владімір Путін переконаний, що наявність запасів золота і твердої валюти є найкращою гарантією фінансової незалежності країни. Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на високопоставлені джерела, які обговорювали цю тему безпосередньо з главою російської держави.

Два високопоставлених джерела на умовах анонімності підтвердили, що президент регулярно вимагає від своїх помічників звіти про стан резервів.

За інформацією джерел, Путін особисто приймає рішення про витрати Фонду національного добробуту, які йдуть на фінансування інфраструктури та інші довгострокові проекти.

«Путін усвідомив силу резервів в 2008-2009 роках, коли завдяки їм йому вдалося пережити кризу без значних втрат", – сказав колишній міністр фінансів Олексій Кудрін. За його словами, «залишитися з маленькими резервами тепер буде важко, навіть чисто психологічно».

Різкі коливання рубля в цілому ускладнюють життя російському бізнесу. «Ніхто більше не вірить в те, що можна передбачити, яким буде курс через шість місяців», – зазначив бізнесмен, президент компанії «Рускій город» Владіслав Корочкін.
 
Станом на 19 лютого золотовалютні резерви Росії становили 379 млрд дол, що на 29 млрд дол вище мінімуму, зафіксованого в минулому квітні.

Наприкінці минулого року Банк Росії витратив на безрезультатні спроби зупинити падіння рубля 67 млрд дол і з тих пір не витратив жодних коштів на його підтримку. Згідно з оцінкою Банку Росії, найбільший внесок у зростання споживчих цін внесла девальвація рубля з урахуванням залежності країни від імпорту.

Як повідомлялося, 21 грудня ЄС продовжив на шість місяців санкції проти Росії. Зазначимо, термін дії попередньо запроваджених санкцій проти РФ завершився 31 січня 2016 року. На саміті G20 керівництво ЄС запевнило Росію, що санкції діятимуть до повного виконання мінських угод. Крім цього, 22 грудня США розширили список санкцій проти Російської Федерації у зв'язку з подіями на сході України.