Україна має кардинально змінити принцип партнерства з Німеччиною. Нині вона сприймається швидше як одна з ланок у маршруті Берлін — Москва, натомість потрібно побудувати паралельний шлях, який вестиме до Києва. Про це у черговому номері «Тижня» пише журналіст Віталій Рибак.
«Зв’язок між Берліном та Москвою не стільки політичний, скільки економічний та суспільний: їх об’єднує багато бізнесу, проектів розвитку й культурного обміну. Такої взаємозалежності позбутися непросто. Саме тому не варто називати візити прем’єр-міністра Баварії Горста Зеегофера до Путіна «тотальною зрадою», адже ми зробили не так багато, щоб дати йому альтернативу», — йдеться в матеріалі.
Рибак вважає, що Україні, власне, й не потрібно рвати ці зв’язки — натомість слід розвивати власні. Однак дуже проблемним є її бренд.
«Для німців це війна на Донбасі, брати Клички та горілка «Медова з перцем». А ще з Давоса-2011 усі пам’ятають, що Україну можна «увікнути», а навесні на вулицях роздягаються жінки. Якось замало для партнера. Після Євромайдану, звісно, ситуація покращилась, наша держава доволі часто фігурує в німецьких медіа, проте зовсім не завжди в хорошому світлі: який позитивний меседж несуть щораз нові корупційні скандали?», — пише він.
Рибак зазначає, що для того, щоб змінити принцип партнерства з Німеччиною, насамперед потрібно їздити не тільки в Берлін, як це роблять президент та міністри, а й співпрацювати з німецькими землями та їхніми урядами, які є не менш важливим за федеральний. Також варто не забувати і про діалог між муніципалітетами, з якими маємо 27 офіційних партнерств із німецькими містами по всій країні.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»