Через невирішену проблему власності в Україні не могло виробитися конструктивної взаємодії між банками та суб’єктами господарювання заради зростання виробництва потрібних українцям товарів, звідси постають величезні ризики господарської та банківської діяльності. Про це в інтервю "Українському тижню" повідомив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Також, за його словами, повноцінного функціонування банківської системи не буде без нормальної роботи Національного банку.
"Центробанк — це унікальна структура, що формує грошові відносини, створює національний еквівалент вартості, контролює обіг грошей і відповідає за інфляцію, валютний курс та відсоток. У нас немає закону про національну валюту і грошовий обіг! А НБУ перетворився на джерело фінансових ризиків", – каже експерт.
Наступні дві точки, на його погляд, — самостійна українська економічна та монетарна політики.
"Але дотепер її (політики – Ред.) в нас і не могло бути, бо маємо несамостійних псевдовласників, а також залежну грошову систему. В економічній політиці уряду головним стратегічним завданням років на 10 повинна стати зміна структури української економіки, яка відповідала б потребам українського суспільства та наявним у країні матеріальним ресурсам", – розповів Сугоняко.
Як від підкреслив, вВиконання цього завдання значною мірою залежить і від політики НБУ, який через грошову пропозицію, нагляд та регулювання банків також впливає на економіку.
Читайте інтерв'ю в останньому номері журналу "Український тиждень"