Український тиждень № 40 (412) від 8 жовтня, 2015

Зміст номеру:
Паризькі переговори стосовно Донбасу в Україні суспільство сприйняло здебільшого негативно. При цьому найбільше обурила громадськість пропозиція французького президента Олланда: амністія для бойовиків «ДНР» і «ЛНР», які, ймовірно, не скоїли тяжких злочинів, та імунітет для тих, хто братиме участь у місцевих виборах.
Денис Казанський
Політика
Найбільша помилка, якої можемо припуститись у взаємодії із Владіміром Путіним, — це думати, ніби він мислить так само, як ми.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Про ухвалені 2 жовтня в Парижі рішення було відомо заздалегідь, тому вони не стали сенсацією
Михайло Басараб
Політика
Ось уже понад рік в Україні тривають тектонічні, досить болючі зміни в банківському секторі. В інтерв’ю Тижню президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко дав оцінку цим перетворенням.
Любомир Шавалюк
Економіка
Окупація Росією Криму та ОРДіЛО полегшує і пришвидшує трансформацію України в типову національну державу Європи
Олександр Крамар
Політика
Ми всі тепер прагнемо реформ: і політики, і народ, і вчорашня влада, і сьогоднішня. Бо далі так жити не можна. Наш «перехідний період» — це коли влада не встигає за вимогами молодої частини суспільства, а су­спільство, обтяжене совєтським спадком, не готове до безкомпромісної селекції своїх делегатів нагору, адже бідність, як відомо, не сприяє свободі вибору.
Юлія Олійник
Політика
Малоросійство історично виступало гібридною формою світогляду, притаманною вищим верствам України, що мали подвійну лояльність: як до власної батьківщини, так і до імперського «отєчєства».
Ігор Лосєв
Суспільство
Малоросійство — це підсвідома або навіть цілком свідома втеча від свободи
Юрій Макаров
Авторські колонки
Будьмо відверті: більшість злочинів проти українства творилося руками українців. І сьогодні нам важливо знати, чому так сталося
Валерій Примост
Історія
Скільки часу потрібно для подолання українцями постгеноцидного синдрому
Ірина Рева
Суспільство
Хто може проїхати в заблокований Крим
Станіслав Козлюк
Суспільство
Доктор історичних наук Східного інституту Університету ім. Адама Міцкевича в Познані Марта Студенна-Скруква розповіла Тижню про спільне та відмінне між шахтарськими польською Силезією та українським Донбасом, про природу тамтешнього сепаратизму й роль польських гірників у виборюванні незалежності демократичної Польщі.
Ганна Трегуб
Політика
Як Чехія вирішила проблему регіону, де домінувала стара промисловість
Денис Казанський
Суспільство
Послаблення економічного домінування США може похитнути провідні позиції долара
The Economist
Економіка
Занепад британської валюти як резервної — урок для Америки
The Economist
Економіка
Найновіші дослідження підтверджують гіпотезу про наявність рідкої води або ропи на Марсі
The Economist
Світ
Чи отримає сучасне українське письменство нового читача
Ірина Троскот
Культура
Ось уже два роки до Книгарні «Є», як по свячену воду, ходять журналісти по відповіді на ті самі запитання: чи не впали продажі від економічної кризи, чи купують книжки про війну та про Майдан і — ширше та глобальніше — чи змінився за ці два роки сучукрліт.
Анастасія Левкова
Авторські колонки
У Франції з нагоди традиційного відкриття літературного сезону, який від середини серпня й до середини жовтня спонукає видавців до нещадної конкуренції, опубліковано цього року 589 нових романів. 589 нових творів, із яких на шпальтах газет і журналів повсюди лише зо два десятки назв. Тож бачимо, скільки авторів не мають шансу залишитися у пам’яті нащадків…
Франкі Бландо
Авторські колонки
На одній із літніх сторінок свого «щоденника окупації» я вже згадував був про поневіряння «отця кримської демократії» — першого президента Республіки Крим Юрія Мєшкова. Трагікомічна постать ультрашовініста, відсунутого від корита більш прагматичними соратниками й приреченого на політичне «бомжування», викликала навіть певне гуманістичне співчуття. Останніми днями сумний комікс про кримського екс-прези­дента збагатився неочікуваним сюжетним поворотом: Кіса Воробьянінов, що жебрав на прожиток, раптом перетворився на графа Монте-Крісто, котрий мститься колишнім кривдникам.
Лесь Терен
Суспільство
Всім нам відомі рядки з однієї пісні часів Другої світової: «Идёт война народная, священная война». Незважаючи на тотальну десакралізацію, властиву всім сферам радянського суспільства, війна з нацистською Німеччиною подавалася саме у вигляді священної, де не може бути ніяких компромісів, про що говорили й інші рядки з тієї самої пісні.
Станіслав Васін
Суспільство
Служба безпеки Чеської Республіки (BIS), а саме її відділ внутрішньої безпеки, нещодавно опублікувала річний звіт за 2014 рік. Мова про один із трьох підрозділів цієї структури з річним бюджетом €42,6 млн та широким спектром діяльності. Він бореться з тероризмом, клієнтелізмом, злочинними структурами та внутрішньою контррозвідкою. У серпні цього року президент Мілош Земан підписав закон, яким розширив повноваження агентів спецслужб, що мають тепер набагато легший доступ до інформації через телефонних операторів, банки й податкові установи.
Ярослав Пешек
Авторські колонки