Європа повинна приймати більшу кількість мігрантів з Близького Сходу та Африки для покращення ситуації в світі та власного порятунку. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
У статті зазначають, що значна частина людей в Європі та США остерігаються напливу мігрантів, адже це може перевантажити економіку, спричинить культурний конфлікт та збільшить загрозу тероризму.
«Тим не менш, враження, що мігранти є переважно тягарем, є глибоко помилковим. У відповідь на ці знайомі страхи варто не будувати більше бар'єрів, а управляти тиском і ризиками для впевненості, що міграція покращить життя як іммігрантів так і приймаючої сторони. Відправною точкою є почуття перспективи», – йдеться у статті.
The Economist наголошує, що політики повинні врахувати інтереси трьох основних груп – біженців, економічних мігрантів та виборців у власних країнах.
«Суть у тому, що Європа потребує економічних мігрантів. Наразі там занадто мало робітників, щоб оплачувати пенсії громадян і забезпечити послуги, яких вони потребують. Мігранти є чистим внеском у державну скарбницю. Вони приносять економічний динамізм», – пише видання.
Як повідомлялося, раніше у Європі зафіксували новий міграційний рекорд. Крім того, Німеччина заявила про наміри вийти з Шенгенської зони через великий наплив мігрантів. Зустріч міністрів юстиції та внутрішніх справ країн ЄС щодо проблеми мігрантів відбудеться у Брюсселі 14 вересня. Німеччина, Італія і Франція закликали "справедливого розподілу" біженців на всій території ЄС. Німеччина заявила про готовність прийняти 800 тисяч мігрантів цього року – в чотири рази більше, ніж попереднього, однак інші країни не поділяють такої точки зору. Зокрема, Італія і Греція скаржаться, що вони перевантажені кількістю мігрантів, що прибувають до їхніх берегів. Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що, приймаючи «дедалі більше» біженців, ЄС не вирішить проблему міграції.