Дуда зробив заяву щодо “заморожування” конфлікту в Україні

28 Серпня 2015, 21:21

Президент Польщі Анджей Дуда виступив проти "заморожування" українсько-російського конфлікту. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt.

За словами Дуди, ситуація на сході України та посилення присутності НАТО в Польщі стануть основними темами його переговорів із канцлером Анґелою Меркель та президентом Німеччини Йоахімом Ґауком у Берліні.

"Перш за все, ми повинні спрямувати наші зусилля на те, щоб цей конфлікт не був заморожений, а завершився встановленням тривалого миру", – зазначив Дуда.

Читайте також: В чиїх інтересах грає Анджей Дуда

На думку польського президента, якщо держава незаконно окуповує чужу територію, то найкращий вихід – повернення до статус-кво до конфлікту. Прийняття зміни кордонів, здійснене з використанням сили, створило б небезпечний прецедент в Європі.

За словами Дуди, Мінські домовленості обмежили тільки бойові дії, однак не поклали край конфлікту. А тому потрібно напрацювати нове мирне врегулювання, для чого Німеччина, Франція та інші країни, зокрема й Польща, повинні діяти спільно.

Як стверджує польський президент в інтерв'ю Die Welt, останнім часом в його країну через війну на Донбасі прибули тисячі українських біженців. Якщо на Сході України не вдасться встановити тривалий мир, кількість бажаючих виїхати зросте.

Читайте також: Проблема «заморожування» конфліктів: причини, особливості, перспективи

Нагадаємо, раніше Дуда заявив, що сьогодні зміни в нормандському форматі не мають сенсу, потрібен інший формат за участі великих держав ЄС, США і сусідів України.

Слід зазначити, що в Польщі прем’єр міністр і міністерство закордонних справ проводили спеціальну нараду з приводу заяв президента Анджея Дуди щодо необхідності зміни формату переговорів.

Як повідомлялося, 24 серпня глави України, Німеччини та Франції під час зустрічі у Берліні відкинули можливість створення нового формату переговорів по Донбасу. Однак вже 25 серпня в Адміністрації президента України заговорили про модифікації «нормандського формату».