Робота з підготовки до масштабної приватизації в Україні іде повним ходом за найкращими світовими зразками. Про це у своєму матеріалі пише оглядач «Тижня» Любомир Шавалюк.
За його словами, за останні кілька місяців уряд упритул наблизився до проведення приватизаційних аукціонів. Це передусім підготовка Міністерством економічного розвитку та торгівлі звіту «100 найбільших державних підприємств України», а також проведення чималої організаційної роботи.
«Політична воля до роздержавлення присутня і, схоже, підживляється із-за кордону, ба навіть із-за океану. Власне, вона настільки велика, що єдиною вагомою функцією Яценюка як прем’єра дехто називає «продати все, що досі не продане», – пише Шавалюк.
Разом з тим, зазначає він, наразі існує чимало бар’єрів, які суттєво гальмують приватизаційний процес.
«По-перше, олігархи використовують усі можливості, аби не допустити роздержавлення, адже вони не мають жодних шансів перемогти на прозорих приватизаційних конкурсах (вартість компаній для них явно менша, ніж для закордонних інвесторів, бо вони ніколи не зможуть зробити діяльність підприємств настільки само ефективною). Це протистояння називають причиною того, чому так довго готують до приватизації Центренерго», – пояснює оглядач.
По-друге, за словами Шавалюка, перешкоджає ще й судова система.
«Нещодавно сумнозвісний Господарський суд Києва визнав незаконною приватизацію 25% Дніпроенерго, що фактично означає реприватизацію, інші подібні позови можуть затягнути процес роздержавлення на місяці», – пише він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».