На сьогодні не варто занадто критикувати роботу СММ ОБСЄ на Донбасі, оскільки поки що Україна не має альтернативи цій організації для моніторингу ситуації на сході країни. Про це в інтерв’ю «Тижню» заявила голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко.
«З одного боку, ми розуміємо, що ефективність ОБСЄ треба підвищувати. І вони теж це розуміють. Недавно у Гельсінкі на сорокаріччя Гельсінського заключного акту йшла мова про те, що ОБСЄ потрібно реформувати, що ця організація повинна мати превентивну функцію, грати на випередження конфліктів», — розповіла Гопко.
З іншого боку, за її словами, якщо ми зараз будемо надто критикувати ОБСЄ, не маючи альтернативи, то самі себе заженемо в ситуацію, у якій покричали — і це нічого не дало.
«Дискредитували, а потім обговорюється тема демілітаризації Широкиного, і нам потрібно присутність ОБСЄ збільшити», – каже політик.
- Читайте також: Речник СММ ОБСЄ в Україні назвав причини, через які Місія не може потрапити в певні точки Донбасу
За словами Гопко, в усіх розмовах з країнами ЄС, Канадою та іншими представники України кажуть, що нам потрібна допомога ООН, миротворчі місії. Плюс потрібно збільшувати присутність ОБСЄ і тих організацій, які нам допомагають — чеської People in Need, Червоного Хреста.
«Тобто ми чітко повинні розуміти, що для тих завдань, які є, кращих виконавців не знайти», — наголосила нардеп.
Вона зазначила, що зараз Україна має унікальні можливості щодо інтеграції у міжнародні оргаанізації — але для цього треба мати розроблену стратегію.
«Для нас участь в міжнародних організаціях та їхня присутність на Сході — чудова можливість набути досвіду. Ми повинні знайти стратегічних партнерів, але не кричати про це всюди, а має бути певне коло людей, які чітко усвідомлюють майбутнє внутрішньої та зовнішньої політики — сіли із західними партнерами, подумали і разом зробили», – підкреслила Гопко.
Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".