Український тиждень № 32 (404) від 13 серпня, 2015

Зміст номеру:
Російські ЗМІ — своєрідний індикатор ситуації на фронтах. За лейтмотивом новинних програм на державних телеканалах, а також публікацій на провідних інтернет-ресурсах можна зробити висновок, чи намічається на Донбасі чергове загострення ситуації, чи, навпаки, настає затишшя. Якщо показують «розіп’ятих хлопчиків» та вирізані до останнього мешканця шахтарські міста, чекай біди. Якщо говорять здебільшого про події в Росії, можна перевести дух.
Денис Казанський
Суспільство
Вночі в Сєверодонецьку та Краматорську вже не чути роботи крупнокаліберної артилерії, молодь юрмиться біля пабів, дів­чата фліртують з хлопцями, а хлопці пригощають дівчат коктейлями.
Станіслав Козлюк
Авторські колонки
Чи потрібно істотно збільшити фінансове утримання держслужбовців і з яких джерел можна виділити на це кошти
Любомир Шавалюк
Економіка
В ексклюзивному інтерв’ю Тижню міністр енергетики та вугільної промисловості розповів про газовий баланс, шанси модернізувати галузь та роль олігархів у ПЕК.
Тетяна Омельченко
Економіка
Одне свіже повідомлення і один свіжий анекдот. Спершу анекдот (переповідаю своїми словами): «Хочу, щоб моїми сусідами були хлопці з ОБСЄ. Можна кричати, користуватися перфоратором, слухати музику на повну, нас...ти перед дверима. Все одно нічого не помітять».
Юрій Макаров
Авторські колонки
Які повноваження мають і які функції виконують міжнародні організації, що зараз працюють в Україні, зокрема в зоні бойових дій
Віталій Рибак
Інфографіка
Інтереси та упередження чиновників і дипломатів, які працюють в ООН, ОБСЄ, Раді Європи та інших міжнародних структурах, часом впливають на політичні рішення дещо більше, ніж хотілося б
Алла Лазарева
Світ
Спеціальна моніторингова місія – одна з численних місій ОБСЄ (штаб-квартира організації міститься у Відні – власне там і є центр прийняття політичних рішень), покликана збирати інформацію, встановлювати факти і звітувати про ситуацію з безпекою та дотриманням прав людини на місцях, а також сприяти діалогу між сторонами конфлікту. Мандат місії не передбачає, щоб вона проводила розслідування або робила висновки. Крім того, спостерігачі – це неозброєні цивільні, їхній захист забезпечують лише броньовані автомобілі та засоби індивідуального захисту. Оскільки з міркувань безпеки спостерігачі не можуть працювати під обстрілом, часто виникає враження, що їхні звіти не повністю відображають ситуацію на Сході, бо не вказують, наприклад, на те, хто починає артобстріли.
Анна Корбут
Суспільство
Тиждень поспілкувався із Ганною Гопко, головою Комітету Верховної Ради у закордонних справах, про співпрацю із західними партнерами та міжнародними організаціями, про наслідки мінських домовленостей і майбутнє місцевих виборів, а також про те, що українцям необхідно зробити для перемоги.
Віталій Рибак
Суспільство
Кількісна присутність росіян у місії ОБСЄ не є критичною, значно більше її роботі заважають обмеження з боку контрольованих РФ терористів
Богдан Буткевич
Політика
Міжнародні організації, що мали б запобігати війнам, за роки свого існування так і не знайшли інструментів впливу на країни з достатнім зовнішньополітичним потенціалом та потужною армією
Ігор Лосєв
Історія
Спостерігачі ОБСЄ здобули не найкращий імідж як серед місцевих мирних мешканців, так і серед військових. Однак віднедавна ставлення до них дещо змінилося
Станіслав Козлюк
Суспільство
Співробітники місії ОБСЄ «привозять» із собою затишшя, після якого починають гатити ще сильніше; серед них є росіяни, інколи вони відмовляються показувати документи… Власним досвідом спілкування з ОБСЄ із Тижнем поділилися українські бійці різних батальйонів
Валерія Бурлакова
Суспільство
Конфліктолог Мартін Сноддон розповів Тиж­­ню про ірландську «війну, яку не виграв ніхто», війну на Сході України та принципи ведення переговорів.
Валерія Бурлакова
Суспільство
Економічне зростання в Іспанії повернулося, але небезпеки ще не минули
The Economist
Світ
Прогнози про занепад капіталізму передчасні
The Economist
Світ
Спроба розібратися в тому, звідки з’явилися живі істоти й чи існують вони десь окрім Землі
The Economist
Світ
Перепоною для міжнародних музейних обмінів за участю України є не війна на Донбасі, а брак відповідної сучасної інфраструктури, страхування й логістики цінностей, а також неврегульованість статусу вітчизняних приватних колекцій
Ганна Трегуб
Культура
Директор Музею світових культур у Франкфурті Клементін Делісс поділилася з Тижнем міркуваннями про потребу ревіталізації музейних колекцій та сучасне мистецтво як найцікавіший об’єкт для колекціонерів.
Ганна Трегуб
Культура
Минулого тижня ми вже згадували скандал із призначенням православного священика «директором» Херсонеського музею в Севастополі, котре обурило навіть затятих прибічників Росії в місті.
Лесь Терен
Суспільство
У Донецьку я буваю нечасто, але якщо така поїздка все ж трапляється, — незалежно від того, у справах чи ні, — завжди намагаюся відвідати кілька улюблених місць, до яких належать невелика лавочка у віддаленому кутку парку Щербакова і Львівська майстерня шоколаду, де можна спокійно випити філіжанку кави й відпочити від війни.
Станіслав Васін
Суспільство
Примірник книжки Роберта Конквеста «Жнива скорботи», підписаний автором із добрими побажаннями, — одна з найцінніших речей, яку я маю. Роберт Конквест, що помер 3 серпня у віці 98 років, був одним із найправдивіших людей минулого століття. Він розповів про безпрецедентні подробиці масових вбивств за сталінського ре­жи­­му — штучний голод в Україні, людську м’ясо­­рубку ГУЛАГів та «перетравлення» цілих націй у череві радянської імперії — у той час, коли конформістська громадська думка Заходу віддавала перевагу радше «неза­анґажованос­ті», ніж прозорливості.
Едвард Лукас
Авторські колонки