Тести з російської мови написали менше 1% учасників ЗНО-2015

16 Липня 2015, 16:22

Кількість учасників зовнішнього незалежного тестування у 2015 році склала 276,961 тис. осіб, з них цьогорічними випускниками шкіл є понад 221 тис. осіб. Перші результати тестування надало Міносвіти у відповідь на запит Тиждень.ua.


Популярні та непопулярні предмети

За інформацією міністерства, цьогоріч усі учасники здавали обов’язкове тестування з української мови та літератури.

Ще понад 130 тис. осіб склали тести з історії України, а з математики – понад 122 тис. осіб.

Менш популярними серед абітурієнтів стали тести з фізики. У них взяли участь понад 40 тис. осіб.

Також у Міносвіти повідомили, що найменше учасників цього року склали тести з іспанської мови – 140.

Російська мова виявилася також непопулярною під час здачі тестів – в оцінюванні з цього предмета взяли участь тільки 2209 осіб.

Читайте також: Цьогоріч вступити на бюджет до вишів можна тільки за першою хвилею


Рівень абітурієнтів

Низка учасників тестування не змогла подолати пороговий рівень з окремих предметів. Це означає, що вони не матимуть права вступу до вишів у 2015 році.

Оцінка тестів продемонструвала, що українські абітурієнти у середньому краще справляються з гуманітарними дисциплінами, ніж з технічними.

Найкраще вони справилися з обов’язковим тестуванням з української мови та літератури, де пороговий рівень не подолав у середньому кожен дванадццятий (23,536 тис. осіб загалом)

Тести з історії України не склав у середньому кожен дев’ятий учасник (15,233 тис.), з математикою не впорався кожен п’ятий (26,698 тис.), а з фізикою – кожен четвертий (9,431 тис.)

Дивіться також: Нові правила вступної кампанії-2015 – інфографіка.


Лідери оцінювання

Загалом за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання з обов’язкового предмету (української мови та літератури) учні українських шкіл отримали наступні результати досягнень: на початковому рівні (1-3 бали за шкільною шкалою) предмет знають 19% випускників, на середньому (4-6 балів) – 41%, на достатньому (7-9 балів) – 29%, а на високому (10-12 балів) – 11%.

Найвищий бал з предмету під час складання базового рівня отримали 158 учасників по всій Україні. На поглибленому рівні кількість скоротилася до 15 осіб, а от обидва рівні скласти «на 200» змогли вісім учасників тестування.

Регіональний розподіл свідчить, що найбільше «відмінників» з різних предметів проживає у Києві. Слідом ідуть абітурієнти з Львівщини, Харківщини та Дніпропетровщини.

А от найменше осіб, які змогли скласти тестування принаймні з одного предмета на найвищу оцінку проживають на Луганщині – 13 учасників.


Як повідомлялося, наступного року ЗНО з іноземної мови може стати обов'язковим.

Нагадаємо, 11 липня в Україні почалася вступна кампанія.