НОВИНИ

Цьогоріч вступити на бюджет до вишів можна тільки за першою хвилею

Раніше зарахування на бюджет проходило в три хвилі.

Зарахування на бюджет у вишах цього року відбуватиметься в одну хвилю. Про це повідомила у понеділок на прес-конференції координатор освітніх програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк.

«Відмінності в цьому році у правилах прийому, зокрема, в тому, що зарахування на бюджет відбуватиметься в одну хвилю, а не як минулого року – в три хвилі», – заявила вона.

За її словами, цьогорічною особливістю є те, що добір абітурієнтів на бюджет відбуватиметься серед тих осіб, які подають документи на контрактну форму навчання.

«Не буде так, як у минулому році, коли 11 числа під шумок повідомляли своїх абітурієнтів, що є вільний бюджет і зараховували їх», – сказала вона.

Водночас Стрелюк також повідомила, що вакантні бюджетні місця будуть заповнюватися за рахунок контрактників, які виконали умови дозарахування, тобто подали оригінали документів.

Також, за її словами, в цьому році ВНЗ не складатимуть рейтинговий список абітурієнтів, це буде робити Єдина державна електронна база з питань освіти.

«Фактично рейтингові списки рекомендованих абітурієнтів до зарахування формуватиме електронна база. Саме система пропонуватиме вишам рейтинговий список абітурієнтів», – повідомила вона.

Також читайте: Експерт назвав важливі обставини при процесі скорочення вишів.

Нагадаємо, що вступна кампанія до вишів розпочинається з 10 липня.