Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс заявив про свою відставку через небажання представників Єврогрупи вести з ним переговори. Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті глави відомства.
"Незабаром після оголошення результатів референдуму я був проінформований щодо певних побажань деяких учасників Єврогрупи і їхніх "партнерів" щодо моєї… "відсутності" на їхніх засіданнях", – відзначив він.
"Прем'єр-міністр визнав цю ідею потенційно сприятливою для нього в досягненні угоди", – додав міністр фінансів.
"З цієї причини я покидаю міністерство фінансів сьогодні", – підсумував Варуфакіс.
"Я носитиму ненависть кредиторів з гордістю", – зауважив він.
"Я повністю підтримую прем'єр-міністра Ципраса, нового міністра фінансів, і наш уряд", – наголосив Варуфакіс.
Опозиційний лідер Греції Антоніс Самарас також заявив про відставку з посади голови правоцентристської партії «Нова демократія».
«Я розумію, що наша партія потребує нового старту», – сказав Самарас у неділю, 5 липня, в ефірі грецького телебачення.
Антоніо Самарас, який очолював уряд Греції з 2012 року по січень 2015-го, не повідомив, хто буде його наступником на чолі партії «Нова демократія».
Самарас закликав греків змусити нинішній уряд виконати свою обіцянку і швидко домовитися з кредиторами.
Нагадаємо, понад 60% греків проголосували проти виконання умов Євросоюзу.
Як відомо, сьогодні канцлер Німеччини Анґела Меркель зустрінеться з президентом Франції Франсуа Олландом для обговорення ситуації у Греції після референдуму. Міністри фінансів єврозони теж анонсували на цей тиждень зустріч щодо подальшої долі Греції.
30 червня Греція мала сплатити МВФ 1,6 мільярда євро боргу, але цього не зробила. Відтак країна фактично вступила у дефолт по кредитах, також того дня закінчився термін дії програми порятунку грецької економіки, ухвалений МВФ і ЄС. Раніше європейські лідери попередили, що подальша відмова від умов кредиторів означатиме вихід Греції із зони євро.
Окрім того, 30 червня грецький уряд попросив в ЄС про новий кредит на суму близько 30 млрд євро від Європейського механізму стабільності, які Афінам виплачували б впродовж наступних двох років.
Читайте також: The Economist: Грецька криза змінила Європу назавжди