США
Ввечері 17 червня у Чарльстоні, штат Південна Кароліна (США) чоловік розпочав стрілянину у церкві, внаслідок якої загинули дев’ятеро людей афроамериканського походження. Серед загиблих – шестеро жінок і троє чоловіків, включно з пастором. Ще троє парафіян отримали поранення. Одна з уцілілих жінок розповіла своїй родині, що нападник залишив її живою, щоб вона могла повідомити про подію. За даними поліції, злочин був скоєний через расову нетерпимість.
18 червня правоохоронці затримали підозрюваного у злочині – ним виявився 21-річний Діллан Руф. Начальник поліції Чарльстона Грегорі Маллен зазначив, під час арешту хлопець не чинив опору. За даними місцевих судів, цього року Руф двічі опинявся під арештом за злочини, пов'язані з наркотиками, і незаконне проникнення.
Підозрюваний у вбивстві дев'яти людей Діллан Руф
Дядько затриманого заявив агентству Reuters, що впізнав свого племінника на знімках, оприлюднених поліцейськими. Він описав його як тихого і спокійного хлопця, а також розповів, що Руфу на день народження подарували пістолет.
За даними американських ЗМІ, затриманий підтвердив свою причетність до злочину.
Президент США Барак Обама, виступаючи з приводу трагедії у Чарльстоні, назвав події «темними сторінками нашої історії».
«Мені доводилося робити такі заяви надто багато разів», – зазначив він.
«У якийсь момент нам, як країні, доведеться визнати, що такого роду масового насильства не буває в інших розвинених країнах», – додав президент Сполучених Штатів.
Крім того, Обама зазначив, що він та перша леді США – його дружина Мішель – особисто знали деяких прихожан Африканської методистської єпіскопальної церкви, в якій сталася стрілянина.
Фото правоохоронців, за яким упізнали підозрюваного
Як повідомляється, церква відома за назвою Емануель і належить до найбільших та найстарішіх афроамериканських громад у США. Парафія була заснована на початку 19-го століття, а нинішню будівлю звели в 1891 році, тож вона входить до переліку історичних пам'яток Чарльстона.
Велика Британія
Британський уряд виключив можливість проведення референдуму про вихід країни з ЄС 5 травня 2016 – у день парламентських виборів.
Зокрема, тоді пройдуть вибори мера Лондона і членів законодавчих органів Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Таким чином, референдум відбудеться не раніше осені 2016 року, адже такі плебісцити за британською традицією відбуваються у травні та у вересні.
Разом з тим президент Європарламенту Мартін Шульц під час візиту до Лондона 18 червня заявив, що дискусії довкола референдуму про вихід з ЄС «сіють ненависть». Єврочиновник утримався від звинувачень у бік конкретних осіб, однак британські ЗМІ повідомляють, що заява була адресована власне прем’єр-міністру Британії Девіду Кемерону, з яким Шульц провів переговори.
Прем'єр-міністр Британії Девід Кемерон та президент Європарламенту Мартін Шульц
«Є спроби людей в Європі, а також в цій країні, щоб створити нові бар'єри між країнами», – зазначив Шульц, додавши, що обговорення референдуму супроводжує паніка з приводу напливу мігрантів з Румунії і Болгарії, які шукають в Британії кращих умов для життя.
«Говорять відверту брехню… Що засмучує і злить мене у всій цій дискусії, то це підтекст національної образи. Поширюється ненависть», – додав голова Європарламенту.
Разом з тим 19 червня соціологічна компанія Ipsos MORI оприлюднила результати опитування, за яким 66% опитаних британців бажають, щоб їхня країна залишилася ЄС.Ще 22% респондентів висловили протилежну точку зору. Крім того, лише 38% опитаних переконані, що Кемерон забезпечить «гарну угоду» на переговорах.
Данія
Чинна влада Данії на чолі з прем'єр-міністром Хелле Торнінг-Шмідт від Соціально-демократичної партії визнала поразку після парламентських виборів у Данії, які відбулися 18 червня.
Тепер очікується формування правоцентристського блоку з двох опозиційних партій – ліберал-консерваторів «Венстре» і Народної партії Данії.
Як повідомляється, Народна партія відома своїми правими поглядами, підтримує антиміграційну політику, а також проведення аналогічного британському референдуму про вихід Данії з ЄС.
Зокрема, у 2014 році обидві політ сили – і «Венстре», і Народна партія – виступали за жорстке обмеження кількості мігрантів у Данії, аж до їх «депортації».
Греція
18 червня у Люксембурзі відбулась зустріч міністрів фінансів єврозони, темою якої була ситуація із державним боргом Греції. Напередодні у Афінах пройшли мітинги на підтримку чинного уряду та проти режиму економії, якого вимагають кредитори.
За результатами перемовин президент Єврогрупи Єрун Дейсселблум наголосив, що спілкування з грецькими посадовцями було «малоуспішним», однак підписання угоди залишається ймовірним.
Грецький міністр фінансів Яніс Варуфакіс під час спілкування з пресою заявив, що представив «всебічну і сильну пропозицію» Єврогрупі, однак представники кредиторів стверджують, що переговори із Афінами не можна назвати дискусією і вони втрачають терпіння.
Згодом стало відомо, що в понеділок, 22 червня, у Брюсселі відбудеться екстрений саміт ЄС, на якому лідери єврозони обговорять проблеми Греції.
Разом з тим 19 червня прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас вирушив до Москви для зустрічі з російським президентом Владіміром Путіним. Російські чиновники запевняють, що Греція не просила у РФ підтримки.
Крім того, 19 червня Європейський Центробанк погодився здійснити додаткові виплати Греції, яка не отримувала фінансових вливань з серпня 2014 року.
Читайте також: Вихід Греції з єврозони та загравання з РФ збільшать хаос та корупцію в країні – The Economist
Північна Корея
Продовольче агентство ООН заявляє, що Північній Кореї може загрожувати голод через значне скорочення сільськогосподарського виробництва.
Очікується, що в 2015 році виробництво рису в Північній Кореї скоротитися на 12% порівняно з показниками 2014 року. Також в ООН наголошують, що кількість голодуючих у КНДР за останні двадцять років зросла більш ніж у два рази: з 4,8 млн чоловік у 1990 році до 10 млн осіб у 2014 році.
За даними ООН, уряд КНДР не підтримувала в належному стані зрошувальні канали та іншу сільськогосподарську інфраструктуру, а державні ЗМІ Північної Кореї говорять про «найбільшу посуху за останні 100 років».
Попри зазначені факти уряд КНДР продовжує витрачати кошти на озброєння країни.
Ємен
17 червня стало відомо, що у столиці Ємену – місті Сані – внаслідок низки вибухів у мечетях загинули щонайменше 20 людей.
Серія вибухів прогриміла коли люди сходилися до мечетей до вечірньої молитви.
Також стало відомо, що внаслідок інциденту постраждала будівля, яку використовували як штаб-квартиру бойовики-хусити.
Відповідальність за вибухи взяло на себе ісламістське угруповання ІДІЛ.
Міжнародна коаліція на чолі з Саудівською Аравією продовжує авіаудари по силах хуситів, яким вдалося захопити більшу частину території країни. За дев'ять місяців конфлікту в Ємені загинули понад 2 тисячі людей, із них 1,4 тисячі – цивільні.
Пакистан
У Пакистані тимчасово призупинив страти на час священного для мусульман місяця Рамадан, який в більшості районів країни розпочинається 19 червня.
Прем’єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф ухвалив таке рішення, щоб дотриматися «святості священного місяця».
Ісламбад (Пакистан). Урочистості з нагоди початку Рамадану 19 червня 2015 року
Як відомо, у грудні 2014 року Пакистан частково скасував мораторій на виконання смертних вироків. Це сталося після нападу талібів на школу в Пешаварі, жертвами якого стали 150 людей, переважно дітей. Згодом заборону на страти скасували, і близько 150 ув’язнених у Пакистані були повішені.