НОВИНИ

Вихід Греції з єврозони та загравання з РФ збільшать хаос та корупцію в країні – The Economist

Більшість греків хочуть залишитися в зоні євро, однак влада країни чекає порятунку з Берліна, замість впровадження реформ.

Для Греції було б конструктивніше піти на компроміс з кредиторами та залишитися в зоні євро, в протилежному разі країна ризикує погрузнути в хаосі та корупції. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

У статті зазначають, що жодній зі сторін – ні Греції, ні ЄС – не вигідне виключення Афін із єврозони. Разом з тим сторони повинні переглянути свої відносини і змінити їх, інакше співіснування і надалі супроводжуватимуть проблеми.

The Economist стверджує, що оголошення дефолту для Греції означатиме позбавлення від тягаря зовнішнього боргу в €317 млрд, однак в цілому матиме важчі наслідки для країни. Крім того, вихід із зони  євро та загравання з Росією підвищать рівень хаосу та корупції.

Автори публікації наголошують, що чинний уряд Алексіса Ципраса та керівна партія СІРІЗА погіршили ситуацію в країні.

«У 2014 грецька економіка зростала. Тепер вона знову скорочується, почасти тому, що СІРІЗА виявилась більш некомпетентною і навіть більше клієнтелістською, ніж її попередники», - пише The Economist.

«Більшість греків хочуть залишитися в зоні євро. Їхні політики як і раніше чекають на порятунок з Берліна, а не впроваджують реформи в себе вдома. Греція повинна розуміти, що, якщо це не зміниться, кредитори втратять терпіння. Уникнути розлучення було б краще для всіх. Але цей шлюб не варто зберігати за всяку ціну», - резюмували у статті.

Нагадаємо, з серпня 2014 року Греція не отримувала жодних фінансових вливань. На початку квітня вона запропонувала новий пакет реформ в надії отримати фінансову підтримку ЄС, однак міжнародні кредитори звинувачують Афіни у відсутності реальних перетворень.

Читайте також: Шантажуючи лідерів ЄС, Греція марнує шанс уникнути колапсу - The Economist

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.