За час дії угоди між урядом України та урядом РФ про транзит через територію України військових формувань Росії, які тимчасово перебувають на території Молдови (у невизнаному Придністров’ї – Ред.), українська сторона 42 рази видавала висновки на здійснення такого транзиту. Про це у відповідь на запит Тиждень.ua повідомили у Державній службі експортного контролю, яка уповноважена займатися вказаним питанням.
У тексті денонсованої Верховною Радою 21 травня угоди йдеться, що за транзит військових формувань РФ відповідають три українські служби: Урядова комісія з експортного контролю (нині Державна служба експортного контролю України – Ред.), Центральне управління військових сполучень Тилу Збройних Сил України та Державна адміністрація залізничного транспорту (Укрзалізниця – Ред.).
У відповіді на запит Тижня у Держекпортконтролі зазначили, що за весь час дії угоди (з 1998 року) видали 42 висновки на транзит російських віськових формувань. Окрім того, протягом 2014 та 2015 років від Росії взагалі не надходило запитів на транзит.
Про відсутність таких запитів у 2014 та 2015 роках повідомили також у Міноборони та Укрзалізниці.
Водночас, у Міноборони зазначили, що відповідна угода укладался виключно у зв’язку з виведенням формувань РФ та «передбачала перевезення з Республіки Молдова до Російської Федерації», а не навпаки.
Перевезення військових вантажів та формувань у напрямку з Росії до України передбачала інша денонсована угода: «Про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них».
Як повідомлялося у ЗМІ, у травні Молдова обмежила військовим з РФ доступ у Придністров'я.