Російський лідер Владімір Путін налагоджує стосунки з лідерами низки європейських країн, щоб покласти край санкціям Заходу проти РФ. Про це пише видання Politico.
Зокрема, у публікації зазначають, що у квітні, одразу після саміту G-7, учасники якого декларували можливість активізувати санкції проти РФ, прем’єр-міністр Ітадії Маттео Ренці приймав Путіна у Мілані, заявляючи про «традиційну італо-російську дружбу». В свою чергу лідер РФ закликав до «взаємності і розширення співпраці».
Читайте також: Ренці не гребує дружбою з Путіним, бо остерігається конкуренції євроскептиків на виборах – The Economist
Politico наголошує, що серйозність цієї риторики з’ясується наприкінці липня – саме тоді країни-члени ЄС голосуватимуть щодо продовження чи розширення тиску на РФ, пов’язаного із ситуацією в Україні. Для прийняття конкретного рішення необхідні голоси усіх 28-ми держав Євросоюзу.
У публікації стверджують, що окрім Італії «слабкими ланками» є Греція, Угорщина і Словаччина.
Як повідомляється, Путін пообіцяв грецькому прем’єру Алексісу Ципрасу «сотні мільйонів євро на рік», якщо країна підтримає будівництво Турецького потоку – нового газогону в обхід України, який транспортуватиме російський газ до ЄС.
«Угода, швидше за все, передбачає велику передоплату, яка змогла б поліпшити плачевний стан державних фінансів Греції», – пише Politico.
Politico також цитує прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який назвав санкції проти Росії «пострілом собі в ногу».
«У розпал кризи в Україні, Орбан був готовий без конкурентного публічного тендеру підписати секретну ядерну угоду з Росатомом вартістю в € 12 млрд, яку пізніше скасувало керівництво ядерного відомства ЄС», – йдеться у статті.
Читайте також: Угорська опозиція: Секретна угода Орбана з Путіним є найбільшою корупційною справою в історії країни
В свою чергу прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо раніше назвав санкції «безглуздими», і нещодавно, менш ніж за місяць, здійснив два візити до Москви.
Видання наголошує, що поодинці ці країни не наважуються робити різкі кроки, однак ситуація залишається вкрай нестабільною.
«До цого часу Словаччина та Угорщина – як і Ренці – намагалися всидіти на обох стільцях, дотримуючись консенсусу з ЄС в питанні санкцій, а потім гірко нарікаючи на це вдома та в Москві», – пише Politico.
«Скасування санкцій після лише одного року їх дії буде чітким сигналом для Путіна, що агресія себе виправдовує. Це означатиме більше проблем для України – і, ймовірно, для інших країн цього району, включно з Молдовою та країнами Балтії», – резюмує видання.
Читайте також: Іноземний капітал тікає з Росії. – WSJ