НОВИНИ

Ренці не гребує дружбою з Путіним, бо остерігається конкуренції євроскептиків на виборах - The Economist.

Авторитетне британське видання пояснює, чому Італія намагається зберігати хороші стосунки з Росією.

Італія залишається однією з небагатьох європейських країн, які опираються тиску ЄС на Росію, і причиною цього є не лише внутрішня та зовнішня політика, а й історичні особливості цієї країни. Про це пише видання The Economist.

У публікації зазначають, що під час холодної війни, італійські уряди займали тверду про-американську позицію, однак Комуністична партія Італії також була досить впливовою, а її лідери фактично проживали у Радянському Союзі. Крім того, італійський промисловий гігант Fiat побудував там свої заводи.

“Після 1989 року відносини РФ з європейськими країнами покращилися, і прихильність до Італії виражалася особливо сильно, незалежно від того, хто був при владі в Римі”, - пише видання, додавши, що російський лідер Владімір Путін мав хороші відносини і з лівоцентристським прем'єром Романо Проді, і з правоцентристом Сильвіо Берлусконі.

The Economist підкреслює, що під час свого нещодавного візиту до Москви чинний італійський прем'єр Маттео Ренці говорив з Путіним про Україну і припустив, що Трентіно-Альто-Адідже, автономний італійський регіон, який колись був частиною Австро-Угорщини, може бути зразком для українського уряду при вирішенні питання із захопленими проросійськими сепаратистами районами Донбасу.

Видання стверджує, що таку завуальовану підтримку РФ можна пояснити геополітичними проблемами Італії. Зокрема, Ренці сподівається, що Росія допоможе вирішити проблему Близького Сходу, адже конфлікти в Лівії та Сирії для італійців видаються більш актуальними, ніж експансія Путіна в Україні.

По-перше, значна частина біженців, що рятуються від воєн на Близькому Сході прибувають саме до Італії, а Лівія є основним постачальником нафти.

“Не менш важливо, що санкції (проти РФ — ред.) завдають шкоди італійським діловим інтересам. Італія є другим за величиною торговим партнером Росії в ЄС після Німеччини, і четвертим за в усьому світі. Крім того, Fiat та понад 500 інших італійських компаній здійснюють операції в Росії. Росія забезпечує Італію приблизно 15% нафти та 30% газу. Росіяни є споживачами італійських предметів розкоші, і потік (російських — ред.) туристів до Італії зріс майже в два рази в період між 2008 і 2013 роками”, - зазначає видання.

Що стосується особисто Ренці, то у травні в Італії відбудуться місцеві вибори. Північна ліга - італійська права партія, що виступає проти ЄС — стрімко набирає рейтинг. Путін кілька разів зустрічався із її лідером Маттео Сальвини в рамках своєї політики підтримки євроскептиків з Європи.

“Такий політичний тиск є ще одним фактором, що змушує Ренці демонструвати зацікавленість у збереженні італо-російського партнерства”, - резюмує The Economist.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.