Для вступу в Європейський Союз Україна має відповідати Маастрихтським та Копенгагенським критеріям – це стосується рівня освіти, промисловості, ВВП, демократії, свободи, боротьби з корупцією, незалежності судової гілки влади. Про це сказав президент України Петро Порошенко в ході зустрічі з лідерами шкільного самоврядування у День захисту дітей, повідомляє прес-служба глави держави.
За словами Порошенка, це «велика кількість реформ, які, впевнений, доведеться робити мені, політичним силам і з вашою допомогою. Я на вас дуже розраховую».
За його словами, українці продемонстрували чітке бажання інтеграції з ЄС і змінили ставлення європейців до перспективи членства України.
«У листопаді 2013 року українці вийшли на вулиці не для того, щоб вимагати підвищення зарплат чи зниження податків, вони прагнули свого європейського майбутнього. Думаю, що дуже мало країн в Європі так боролися за своє майбутнє і заплатили таку велику ціну, як це зробила Україна», – сказав президент.
Порошенко позитивно оцінив ініціативи зі створення шкільних «парламентів», «кабінетів міністрів». За його словами, «це добрий спосіб підготуватися до дорослого життя і приймати це вже як свідомий і відповідальний вибір». Президент порекомендував школярам прочитати книгу Айни Ренд «Атлант розправив плечі», яка допомогла сформувати його підхід до життя.
Відповідаючи на запитання школярів, зокрема про потребу реформування системи інтернатів та будинків дитини, Порошенко сказав, що такі заклади є радянським залишком і в Європі такого немає. Президент упевнений, що має бути змінено ставлення до сиріт та ліквідовано бюрократичні перешкоди для усиновлення дітей.
Раніше президент повідомляв, що Україна має виконати умови для подачі заявки на членство в ЄС через п'ять років.
Нагадаємо, Угода про асоціацію з ЄС не передбачає членства в ЄС.
Наразі процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили з 28 країн-членів ЄС Бельгія, Угорщина, Румунія, Словаччина, Литва, Латвія, Мальта, Естонія, Швеція, Болгарія, Польща, Хорватія, Німеччина, Данія,Ірландія, Нідерланди, Велика Британія, Фінляндія, Португалія, Німеччина, Словенія, Іспанія, а також сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.