Захід про «секретні» втрати Кремля на Донбасі: Гасло про росіян, які не кидають своїх, вже не актуальне

29 Травня 2015, 17:33

Видання The Daily Beast пише про те, що гасло «Росіяни своїх не покидають», яке, зокрема, часто використовували під час захоплення російськими військовими українського Криму, тепер викликає великі сумніви.  Зокрема, у публікації нагадують про байдужість російської дипломатії та військового керівництва до військових ГРУ РФ, затриманих українськими силовиками на Донбасі.

«Новини з Росії стали для двох солдатів більш болючими, ніж поранення: командири бійців і навіть їхні родини заявили, що ті не були кадровими військовими», – зазначають у статті.

Видання The New York Times, посилаючись на заяви російської опозиції, стверджує, що відмовляючись від російських військових в Україні, Москва несправедливо позбавляє їх виплат за інвалідністю, а їхніх родичів – допомоги у випадку втрати годувальника.

«Разом з тим поширюються докази збільшення кількості втрат серед російських солдатів, включно з пораненими в лікарнях, свіжими похованнями на кладовищах і свідченнями родичів загиблих», – зазначає видання.

«Розриваючись між бажанням вшанувати своїх солдатів і необхідністю зберігати таємницю на початку конфлікту в Україні та анексії Криму, Кремль вагався. Спочатку він заперечував будь-яку військову присутність РФ в Криму, коли солдати в масках і формі без розпізнавальних знаків з’явилися наприкінці березня 2014 року і допомогли витіснити український уряд з півострова. Пізніше, Кремль визнав, що це були російські війська і навіть запровадив свято на їхню честь», – підсумували у статті.

Видання The Financial Times пише про новий російський закон, за яким інформація про загиблих військових вважатиметься державною таємницею.

«Нові правила цензури означають, що сім’ям російських солдатів, загиблих під час бойових дій в Україні, або активістам, які висвітлюють таємну кампанію Москви, загрожує до восьми років ув’язнення», – зазначають у статті.

«Технічно закон про держтаємницю Росії охоплює тільки деякі установи або осіб. Але юристи заявляють, що нові правила можуть легко застосовувати в більш широкому сенсі, щоб змусити мовчати сім’ї загиблих в Україні російських військових, активістів, які поширюють або публічно обговорюють цю інформацію, та ЗМІ, які повідомляють про причетність Росії до війни (в Україні – Ред.)», – додає видання.

Видання Newsweek пише про те, що відтепер російські журналісти чи громадські активісти через повідомлення про втрати ЗС РФ в Україні нестимуть кримінальну відповідальність.

«Це також означає, що сім’ї військовослужбовців, загиблих під час «спецоперацій» будуть позбавлені правди про долю своїх близьких», – наголошують в публікації.

Американське видання The Washington Post пише про те, що факт присутності російських військових в Україні донедавна був «єдиним слабким місцем Кремля», зважаючи на те, що переважна більшість росіян не підтримує цього кроку.

«Тепер Росія може ігнорувати докази, а також будь-які питання громадян з цього інформацію про загибель військових у мирний час до категорії держтаємниць», – зазначають у статті.

«Деякі спостерігачі заявляють про лише один ймовірний привід для такого нововведення: Росія готується до чергового військового наступу в Україні», – наголошує The Washington Post.

 

читати ще