НОВИНИ

Військові таємниці Путіна: втрати в мирний час і армійські закупівлі

Дані, що засекречувалися в Росії за останній рік, в основному стосуються військ та озброєнь.

За останній рік Російська Федерація активно засекречувала дані, що стосуються військ та озброєнь. Тиждень.ua зібрав чотири таких факти.

Військові, що загинули в мирний час

28 травня Владімір Путін підписав указ про засекречення інформації стосовно загиблих у мирний час військових Російської Федерації.

Втрати особового складу Міноборони РФ «у мирний час в період проведення спеціальних операцій» стали військовою таємницею.

Указ від 28 травня змінив закон РФ 1995 року «Про державну таємницю».

Той закон ухвалили під час першої військової операції Росії у Чечні, яка також офіційно була спецоперацією у мирний час.

За інформацією з доповіді загиблого російського опозиціонера Боріса Нємцова, йому вдалося знайти підтвердження загибелі 220 російських солдатів на Донбасі від серпня 2014 року. 150 з них загинули під час атаки на Іловайськ, а 70 під час битви за Дебальцеве.

Читайте також: Полонені на Донбасі військові РФ: костромські десантники, нижньогородські танкісти та спецназівці з Тольятті.

Псковські десантники

У листопаді прокуратура РФ засекретила деталі загибелі десантників зі Пскова, які за інформацією правозахисників, загинули на території України під час бойових дій на Донбасі. Про це свідчить відповідь на запит депутата Псковських обласних зборів Льва Шлосбєрга, яку він оприлюднив.

«Сьогодні у Псковські обласні Збори депутатів прийшла відповідь на мій запит про загиблих у липні-вересні 2014 року 12 військовослужбовців Російської Армії, котрі до моменту смерті були військовослужбовцями військових частин, постійно дислокованих на території Псковської області (76-та десантно-штурмова дивізія і 2-га бригада спеціального призначення ГРУ Генштабу МО РФ)», – написав Шлосберг.

У відповіді сказано, що обставини смерті кожного з десантників установлено та перевіряються відповідно до кримінально-процесуального закону.

«Інформація про ці заходи і події, що сталися, виходячи з інтересів Російської Федерації розголошенню не підлягає», – зазначили у відповіді і заявили, що така інформація є державною таємницею.

Держзакупівлі для Збройних Сил

У жовтні в Росії затвердили федеральний бюджет на 2015-2017 роки, який передбачає, що держзакупівлі для Збройних Сил РФ будуть засекреченими.

Зокрема, згідно з проектом бюджету, оборонні витрати зростуть на 33% у 2015 році. Майже дві третини цих витрат стали таємними.

Секретні і цілком таємні видатки в бюджеті 2015 року становитимуть 21% всіх витрат – це 4,2% російського ВВП. Ще у 2006 році за закритими статтями розподілялося 11,8% бюджетних витрат, а в 2017 році вони складуть 24,6%.

У російському бюджеті на 2015-2017 роки другий рік поспіль відсутні відомості про точні витрати вартості утримання військовослужбовців. Також всі витрати розділу "Національна оборона" на закупівлю товарів, послуг та робіт у бюджеті повністю приховали.

Балтійський флот РФ в Калінінграді

У травні 2014 року Росія засекретила від Литви інформацію про свої війська в Калінінграді.

Вона в односторонньому порядку зупинила угоду про надання інформації щодо озброєння у цьому російському ексклаві, де знаходиться штаб Балтійського флоту Росії.

До цього часу Литва мала можливість інспектувати Калінінград згідно з договором від 2001 року «про зміцнення довіри і безпеки».

Рекомендуємо для прочитання: Докази присутності російської армії на сході України. Міжнародні дані