Прем’єр-міністр Великої Британії вимагає змінити умови перебування його країни в Євросоюзі попри запланований референдум щодо виходу з ЄС. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
«Цього тижня Девід Кемерон, новообраний прем'єр-міністр Великої Британії і член Консервативної партії, опублікує законопроект, який дозволить референдум щодо членства країни в Європейському Союзі. Провести референдум планують до кінця 2017 року, хоча лунали заяви про його просування ще до кінця 2016 року. До цього, однак, Кемерон хоче змінити умови членства Британії таким чином, щоб запропонувати виборцям варіант залишитися в тому об’єднанні, яке британський прем’єр називає «реформованим ЄС», – пише The Economist.
Видання зазначає, що чіткого бачення змін Кемерон наразі не представив – очікується, що він це зробить під час саміту ЄС у червні. Разом з тим на основі окремих заяв та статей експерти заявляють про шість основних умов британського прем’єра.
Перш за все Кемерон вимагає на чотири роки скасувати переваги для мігрантів з інших країн ЄС, які прибувають до Великої Британії, щоб підвищити рівень життя. Крім того, Велика Британія вимагає послабити регуляторну політику ЄС і навіть повернути деякі повноваження Брюсселя країнам-членам.
Третьою умовою є зусилля для впровадження єдиної мережі в сфері послуг, цифрового та енергетичного ринків. Четвертою – механізм захисту від ризиків країн, розташованих поза зоною євро.
«П'ятою британською вимогою є відмова від договору, що зобов'язує до «більш тісного союзу». Шоста умова – підвищення повноважень національних парламентів для блокування пропонованого Євросоюзом законодавства», – йдеться у статті.
«Через цей список виникає три питання. Чи може Британія розраховувати на одностайну згоду інших урядів (щодо реформ в ЄС – ред.)? Чи будь-які зміни потребують внесення поправок до договорів, що для деяких інших країн є проблематичним? І чи зможуть ці умови переконати британських виборців залишитися в ЄС?», – пише The Economist.
У статті зазначають, що більшість умов Кемерона є досить скромними, тому решті країн буде не важко їх підтримати. Разом з тим не всі держави можуть погодитися переглянути вже існуючі домовленості.
«Третє питання є найбільш суперечливим. Але Кемерон, після своєї несподіваної перемоги на виборах, сподівається, що зможе переконати виборців, що краще мати справу зі злом, яке вони знають, ніж з досі їм невідомим», – резюмує видання.
Нагадаємо, опитування, проведене центром дослідження громадської думки Populus, продемонструвало, що 39% громадян Великобританії виступають за вихід їхньої країни з Євросоюзу, в той час як 40% хочуть залишитися в ЄС.
Читайте також: Через вихід Британії з ЄС Лондон втратить більше, ніж Брюссель – експерти