Комітет з питань збройних сил Сенату США 14 травня затвердив законопроект, який визначає оборонний бюджет країни на 2016 рік, у тому числі, 300 млн доларів військової допомоги для України. Про це інформують ЗМІ.
«Голова комітету Джон Маккейн оголосив результати голосування, назвавши проект закону на суму 612 млрд доларів «реформаторським» з переважною двопартійною підтримкою», – пише одне з видань.
При цьому уточнюється, що документ підтримали 22 сенатори, «проти» виступили четверо законодавців.
Серед іншого, проект закону «передбачає виділення 300 млн доларів для українських Збройних сил, які борються з проросійськими сепаратистами в східній Україні», – йдеться у повідомленні
Законопроект дещо скорочує фінансування витрат на оборону США.
Зокрема, серед заходів «економії» передбачається скорочення командно-штабного персоналу на 30% впродовж наступних чотирьох років та започатковується процес закриття в'язниці в Гуантанамо.
Подібний законопроект вже пройшов затвердження в Палаті представників Конгресу США, і 15 травня очікується його загальне голосування в нижній палаті.
Зауважимо, раніше аналогічний проект схвалив комітет Палати представників Конгресу у справах збройних сил. В ньому сума військової допомоги Україні становила 200 млн дол.
Як повідомлялося, раніше влада США відмовлялися постачати Києву летальне озброєння. Однак при цьому Вашингтон пропонував Україні фінансову допомогу у вигляді кредитних гарантій на суму 2 млрд дол.
Нагадаємо, в березні Сенат США одноголосно підтримав резолюцію, яка закликає президента Барака Обаму прискорити передачу Україні оборонного летального озброєння.