Росіяни протестують проти цензури, Путіна і війни

7 Травня 2015, 12:21

Від початку минулого року в Росії неодноразово проводилися акції на підтримку опозиції, засудження цензури, критики пропагандистських ЗМІ та проти війни в Україні. Проведенню таких акцій методами заборон та розгонів перешкоджає влада. Про це у матеріалі Тиждень.ua.


6 травня

У Москві пройшла акція до третьої річниці «Маршу мільйонів» – наймасштабніших виступів проти російської влади за часів президента Путіна.

Мітингувальники просили провести акцію на Болотній площі, однак влада заборонила це та дозволила тільки влаштувати пікет чисельністю до 20 осіб біля метро «Трєтьяковская».

Однак, на акцію з’явилися понад 100 осіб, які рушили у напрямку Болотної площі. Після цього силовики почали затримання.

За інформацією у ЗМІ, всього затримали не менше 65 осіб.

Затримання на Болотній площі. Відео "Радіо Свобода"


1 травня

У Санкт-Петербурзі представники російської опозиції пройшли маршем проти війни по Нєвскому проспекту, а згодом провели мітинг на Конюшенной площі.

Організатори сформували дві колони. У першій ішли представники політсил «Яблоко», РПР-Парнас, «Партія прогресу» (партія Навального) та ін.

У другій колоні з прапорами і проєвропейськими гаслами коаліції «Демократичний Санкт-Петербург» зібралися найрізноманітніші сили: Республіканський союз, християнські демократи, «сепаратисти Інгерманландії», «Солідарність», представники ЛГБТ-співтовариства, жертви валютної іпотеки.

Представники провладних сил намагалися чинити провокації на шляху колон, однак зіткнень та затримань не сталося.

 

Депутат міськради Санкт-Петербурга Віталій Мілонов та Олєг Ільїн, якого раніше затримували за жовто-блакитний картуз. Відео Fontanka.ru


19 квітня

У Москві відбулася акція опозиції «За мир і свободу». Учасники влаштували серію одиночних пікетів на підтримку України і проти війни.

Спочатку опозиційні сили планували пройти маршем «Миру та совободи» у центрі міста, проте влада дозволила акцію тільки у північно-західній частині міста.

Зрештою організатори вдалися до «одиночних пікетів», коли учасники переміщуються містом наодниці. Згідно з повідомленнями, російські силовики затримали чотирьох учасників: Павла Кузнєцова, Міхаїла Лашкєвіча, Віктора Андрєєва та Іріну Калмикову.

У ЗМІ розмістили фотографії, на яких видно, що Кузнєцов стояв із плакатом «Путін – це Гітлер сьогодні», Калмикова мтояла з жовто-блакитним значком та плакатом «Путін і його банда вбивають».

Фото @marusia_bell

Фото @martin_camera


7 квітня

У Росії відбулися мітинги пам'яті Боріса Нємцова "Хвилина немовчання". Цього дня виповнилося 40 днів з дня вбивства політика. Від ранку люди приносили квіти до місця загибелі Нємцова – Москворєцкого мосту.

Фото Грани.ру

"Ми приносимо квіти на місце вбивства – їх прибирають. Ми влаштовуємо концерт пам'яті Боріса Нємцова – його забороняють. Нам дають зрозуміти, що краще забути. Але ми – пам'ятаємо. 7 квітня об 11 ранку, де б ви не знаходилися – в Москві, поруч з Кремлем, на Большом Москворєцком мосту, в будь-якому місті країни або поруч з російськими посольствами в інших країнах, – в пам'ять про Боріса Нємцова ми просимо всіх пішоходів – зупинитися на хвилину, всіх автомобілістів – подати звуковий сигнал. Ми пам'ятаємо. Нас чути", – написали в Facebook організатори акції.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 28 лютого, у центрі Москви, на Большом Москворєцком мосту біля стін Кремля було вбито російського опозиціонера Боріса Нємцова. Невідомий чотири рази вистрілив в політика. Від поранень Нємцов помер на місці.


5 квітня

У  Новосибірську пройшли громадянські акції на підтримку свободи творчості, проти свавілля чиновників з Міністерства культури та втручання церкви в роботу світських установ культури. Учасники акції зажадали відставки міністра культури через скандал навколо постановки опери "Тангейзер".

В акції взяли участь близько 5 тис. осіб. Учасники мітингу прийняли резолюцію, в якій, зокрема, зажадали від керівництва країни гарантій конституційних прав на свободу совісті, а також уточнити формулювання статті 148 КК РФ, що стосується образи почуттів віруючих.

"Вимагаємо відставки міністра культури Мєдінского, відставки Кехмана (новий директор театру Владімір Кехман – Ред.). Вимагаємо відновити постановку "Тангейзер", – сказано в резолюції.

Нагадаємо, у Новосибірську звільнили директора театру опери і балету Боріса Мєздріча за скандальну постановку "Тангейзер", яку показували вже близько півроку. Міністерство культури РФ провело перевірку у відповідь на листи митрополита Новосибірського і Бердського Тихона, який угледів в постановці образу релігійних почуттів.

Фото НТВ


У 2014 році антивоєнні акції в Росії намагалися проводити від початку операції з анексії Криму. Однак, найбільшу кількість учасників зібрав передноворічний мітинг на підтримку братів Навальних.

2 березня 2014 року

У Санкт-Петербургу на антивоєнну акцію на Ісакієвскую площу прийшло близько 1,5 тис. осіб. Ще кілька одиночних пікетів відбулися на Нєвськом проспекті. Люди пікетували проти російської інтервенції в Україну.

Нагадаємо, за день до того Рада Федерації дозволила російському президенту використовувати збройні сили РФ на території України.

Поліція й ОМОН розігнали мітинг, десятки людей були затримані.

Фото УНІАН


Цього ж дня на Манєжній площі в Москві почалася альтернативна акція проти введення російських військ в Україну. У ній взяли участь близько 150 осіб.

Люди несли плакати «Геть руки від України. Досить ганьбити Росію».

Співробітники поліції зажадали від людей з антивоєнними плакатами, щоб ті розійшлися, після чого почалися затримання.

Раніше акція проти введення військ в Україну почалася біля будівлі Міноборони РФ. Там за перші півгодини мітингу затримали близько 40 осіб. Від будівлі Міноборони пікетники рушили у бік Манєжної площі.


15 березня 2014 року

У Москві відбувся «Марш миру» на підтримку України. Перед колоною розтягли банер «За Росію й Україну без Путіна». МВС Росії повідомило про три тисячі учасників, агентство France Press надало інші дані – 50 тис. осіб.

Фото Reuters

Більшість учасників повісили на одяг жовто-блакитні стрічки. Також люди несли плакати: "Путіна під суд!", "Путін! Не розпалюй громадянську війну в Україні", "Страшно жити в цій країні", "Україно, прости нас".


13 квітня 2014 року

На Проспекті Сахарова в Москві пройшов "Марш правди" – мітинг, присвячений свободі слова в ЗМІ і праву на об'єктивну інформацію. Учасники заходу піддали критиці інформаційну політику федеральних телеканалів та окремих телеведучих. Крім того, критичні виступи ораторів звучали на адресу низки депутатів Держдуми і членів Ради Федерації.


1 травня 2014
У Санкт-Петербурзі пройшов марш "Люди за мир". Присутні несли прапори України, Росії, Євросоюзу, скандували "Руки геть від України", "Ні СРСР 2.0". Організатори домоглися офіційного дозволу мітингу. 

Фото @maidanod

Мітинг супроводжувала українська музика, активісти виконали Гімн України.

Фото twitter.com/Dbnmjr


21 вересня 2014 року
У Петербурзі 1,5 тис. осіб вийшли на мітинг проти війни в Україні. Демонстранти зібралися на віче біля Казанського собору. Раніше вони пройшли від метро "Шулявська" через Троїцкій міст до Марсового поля, і згодом через Нєвскій проспект підійшли до Казанского собору. Антивоєнну акцію не узгодили з владою. В руках мітингувальники несли плакати "Ні війні!", "Україно, прости". 

Фото "Новая газета"


30 грудня 2014 року
На Манежній площі в Москві пройшов мітинг на підтримку братів Навальних.

На Малій Садовій вулиці ввечері 30 грудня зібралися на «народний схід» прихильники політика Алєксєя Навального. За різними даними, зібралося від кількох сотень до кількох тисяч осіб. Крім цього, на акції були присутні "тітушки", що провокували бійки.

На місце стихійного мітингу прибув ОМОН. У результаті затримали понад сто осіб.

Фото dp.ru

Читайте також: Російські блоги: від релігійного мракобісся в Новосибірську до з'їзду неонацистів у Петербурзі.