Без допомоги України Росія практично не здатна вирішити проблеми логістики між Кримом і рештою своєї території. Про це в черговому номері «Українського тижня» пише публіцист Ігор Лосєв.
«Російські гроші в Криму вже давно стали б папірцями, на які мало що можна придбати, якби наша влада не забезпечувала потік продовольства, електрику, газ, воду з материкової України, бо це для неї Крим – півострів, а для Росії – острів. Без допомоги України РФ практично не здатна вирішити проблеми логістики між «островом» і рештою своєї території: міст між двома берегами Керченської протоки – це складно, дорого, а в технічному плані фантастично. Використовувати судна з портів Новоросійська й Туапсе також дорого, незручно, до того ж треба залучати цілий флот, не кажучи вже про необхідність докорінної реконструкції портів Керчі, Феодосії, Ялти, Севастополя та Євпаторії», – пише Лосєв.
За його словами, для підтримання мінімального харчового забезпечення Криму необхідно, щоб туди заходили щонайменше 500 фур із продовольством щодоби.
«А максимальна пропускна спроможність Керченської поромної переправи – 90 фур. Отже, є гостра необхідність в допомозі України. Офіційний Київ з абсолютним розумінням ставиться до потреб агресора. Як повідомляють кримські інсайдери, через Перекоп заїжджають по 1 тис. фур щодоби. Щоб кримське угруповання ЗС РФ не зголодніло… Водночас транспортне сполучення для простих громадян між півостровом і материком перервано, що віддаляє кримчан від України в людському вимірі. Представники Меджлісу кримськотатарського народу в ефірі ТРК «Соціальна країна» (колишня ТРК «Чорноморська», що нині працює в Києві) заявили: «Наші старі зрозуміють економічну блокаду Криму, проте вони не розуміють розриву людських зав’язків», – зауважує експерт.
Детальніше читайте у матеріалі Крим: ситуація невизначеності у черговому числі «Українського тижня»