Едвард Лукас: реальний меседж вбивства Нємцова – залякати людей

5 Березня 2015, 15:55

Розправа над опозиційним політиком Борісом Нємцовим показує дедалі більшу безжальність режиму Путіна і сигналізує: жодна, навіть дуже відома людина не може більше почуватися захищеною. Про це пише в матеріалі для "Українського тижня" британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Реальний меседж (вбивства Нємцова – Ред.)  – залякати людей, а не спонукати до активнішого опору режимові", – пише Лукас.

"Так само як убивство у 2006 році журналістки Анни Політковскої нажахало моїх колег-журналістів у Москві, а отруєння Алєксандра Літвінєнка в Лондоні продемонструвало, що навіть закордон не гарантує безпеки, розстріл Нємцова засвідчив, що навіть відома людина – і навіть коли вона становить насправді лише маргінальну загрозу режимові – позбавлена захисту",  – додає журналіст.

Читайте також: Краса, що вмирає

Слова Путіна про те, що він візьме розслідування вбивства Нємцова на особистий контроль, на думку Лукаса, додають "макабричну нотку образи до цієї трагедії".

"Якби режим був настільки шокований подією, як сам стверджує, до процесу запросили б між­­народних фахівців. А нови­­ни про те, що слідство почалося з перетрушування квартири Нємцова, дають розуміння, чого чекати йо­­го друзям і родичам", – наголошує автор.

Читайте також: Світ про вбивство Нємцова: Ми не дізнаємося правди, доки Росією керуватиме Путін

На жаль, резюмує журналіст, ця розправа не виставляє режим у гіршому світлі: куди вже далі?

"Однак вона показує його щораз більшу безжальність. Влада застосовує силу проти опонентів, знищуючи, б’ючи й викрадаючи окремих людей, вторгаючись у незгодні країни. Прикриває свої дії пустопорожньою легітимізацією й активною брехливою пропагандою. Користається власними повноваженнями для здобуття колосальних багатств, які відтак пускає на хабарі й підривання Заходу. Для Росії це погано, але для нас (країн Заходу)  – смертельна загроза", – зазначає Едвард Лукас.

Повністю текст колонки "Нємцов мертвий. А що Захід?" читайте у черговому числі "Українського тижня" (№9).