Молочна продукція
Начастіше Росія забороняє ввезення молочної продукції. Зокрема, на початку квітня минулого року російська санітарна служба заборонила ввезення на територію РФ продукції кількох українських підприємств, що виробляють молочну продукцію.
У липні Російська санітарна служба ввела заборону на постачання молока, виробленого на деяких українських підприємствах, а з 28 липня повністю обмежила ввезення молока і молочної продукції з України.
У листопаді Росспоживнагляд заборонив сироподібні продукти з України. Заборону пояснили «порушенням вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів і законодавства у галузі санітарно-епідеміологічного благополуччя населення».
На початку лютого інспектори Россільгоспнагляду не пустили на півострів велику партію молочної продукції. У відомстві вказали на те, що вантаж мали намір завезти на півострів без ветеринарно-супровідних документів, що підтверджують його безпеку для споживання.
Всю партію молочних продуктів повернули на територію материкової України.
3 лютого Россільгоспнагляд не пропустив з Латвії транзитом через Росію в Казахстан 120 тонн литовського сухого молока.
А вже 20 лютого Росія заборонила ввезення сирних продуктів і сиро-подібних продуктів із Польщі. Причиною стало порушення нормативних вимог.
М’ясні вироби
У травні минулого року Россільгоспнагляд обмежив поставки м'яса з України. Причиною такого рішення стало нібито "перевищення допустимої кількості мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів".
Крім того, з 30 червня Росспоживнагляд посилив вимоги до документації на ввезення до Росії української харчової продукції тваринного походження.
Пізніше кілька інцидентів сталися із м’ясними виробами на кордоні із окупованим Кримом. Так у вересні Росія не дозволила завезти до Криму п'ять великих партій яловичиниз материкової України.
У жовтні іспектори Россільгоспнагляду на пропускному пункті в Джанкої не пропустили на територію анексованого Криму вантажівки з ковбасою, які рухалися з материкової України.
Овочі й фрукти
У червні Росія ввела тимчасові обмеження на ввезення продовольчої картоплі з України у зв'язку з нібито неодноразовими випадками виявлення карантинного для Російської Федерації об'єкту – золотистої картопляної нематоди.
Тоді ж Россільгоспнагляд розпочав кампанію проти української кукурудзи. Зокрема у російському відомстві подали недостовірну інформацію про площу розповсюдження шкідника кукурудзи в Україні, більше ніж удвічі перебільшивши її, щоб пояснити причину заборони поставок українській продукції.
Тоді ж Росія зупинила ввезення української рослинної продукції в ручній поклажі, багажі та посилках. З 29 липня призупинили ввезення української плодоовочевої продукції та рибних консервів, а з 31 липня – соків. Також під забороною перебували поставки до Росії свинини та продовольчої картоплі.
З 1 серпня запроваджує обмеження на ввезення на територію РФ овочів і фруктів з Польщі нібито через карантинних шкідників.
"Ми прийняли рішення про запровадження обмежень на ввезення в РФ практично всіх овочів і фруктів з Польщі. Вони пов'язані з неодноразовими порушеннями сертифікації та виявленням карантинних об'єктів", – сказав помічник керівника Россільгоспнагляду Алєксєй Алєксєєнко.
У відповідь поляки перейшли на яблучний раціон.
У серпні серпня Россільгоспнагляд заборонив ввезення з України соєвих бобів, соняшника, кукурудзяної крупи та соєвого шроту нібито через численні порушення фітосанітарних вимог.
Сіль
У січні Росспоживнагляд призупинив ввезення на територію РФ харчової солі виробництва ДП "Артмесіль".
Алкоголь
У серпні Федеральна служба з нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини виявила порушення при обігу на території Росії американського віскі типу бурбон.
За даними Росспоживнагляду, зазначений віскі не проходив державну реєстрацію на відповідність вимогам технічних регламентів Митного союзу, хоча на його етикетці розміщений єдиний знак обігу продукції на ринку держав-членів МС – "ЄАС".
Також у Росії заявили й про заборону українського алкоголю. Заборона стосувалася пива "Оболонь", пивного напою виробництва ПАТ "Сан ІнбевУкраіна" і спиртного ТОВ "Українська дистрибуційна компанія".
Деревина
У жовтні минулого року Росспоживнагляд заявив про «отруту» в українській деревині. З 13 жовтня Росія заборонила ввезення продукції «Кроно-Україна» через нібито вміст формальдегіду в деревностружкових плитах, виготовлених українською компанією.