Єврокомісар Ган: Переговори з Росією не вплинуть на угоди, підписані між Україною та ЄС

20 Лютого 2015, 16:50

Уряд України обрав правильний напрямок для майбутніх реформ, однак ще більшу увагу варто приділити їх реалізації. Про це 20 лютого під час прес-конференції у Брюсселі заявив єврокомісар з політики розширення ЄС Йоганес Ган.

За його словами, ситуація на сході України залишається «вкрай неспокійною». Коментуючи прохання президента України Петра Порошенка щодо направлення миротворчої місії ООН на Донбас, Єврокомісар зазначив, що варто більше уваги приділити реалізації Мінської угоди, замість того, щоб «спекулювати на інших можливостях».

За його словами, уряд України був «дійсно активним та старанним» в процесі формування законодавства, необхідного для економічних і юридичних реформ.

«Тепер справа за їх реалізацією», –  додав єврокомісар.

Ган також розповів, що Україна наразі є не дуже привабливою для іноземних інвесторів, тож наприкінці весни планується міжнародна конференція, під час якої можна буде продемонструвати результати реформ,.

Крім того, Ган наголосив, що переговори щодо підписаних з Україною торговельної і політичної угод за участю Росії не можуть суттєво вплинути на зміст документів.

«Існують домовленості про співпрацю. Їх раніше обговорювали. Їх підписали … Там, по суті, немає про що говорити», – заявив він, додавши, що під час тристоронніх переговорів (між Україною, ЄС та РФ – ред.) шукатимуть шляхи мінімізації впливу угоди на економіку Росії.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України синхронно з Європейським парламентом ратифікувала угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

На цей час процедуру ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу повністю завершили з 28 країн-членівЄС Угорщина, Румунія, Словаччина, Литва, Латвія, Мальта, ЕстоніяШвеція, Болгарія, Польща, Хорватія, Данія,Ірландія, а також сама Україна. Крім того, ратифікацію угоди підтримав Європейський парламент.

Угода формально набуде чинності після того, як ратифікаційні процедури завершать усі країни, що може протривати й кілька років. Із 1 листопада, ще до завершення ратифікаційного процесу, розпочалося тимчасове застосування угоди.