Впровадження закону про військово-цивільні адміністрації є дуже актуальним для Луганщини – закон здатний фактично відновити керованість області. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" розповів голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.
"Ми вже надто довго чекаємо на підпис президента під цим законом (законом про військово-цивільні адміністрації – Ред.). Питання перезріло. Цей документ у нас просто як настільна книга. Він фактично відновить керованість області. Наразі із цим складно", – каже Москаль.
"Для Луганщини цей закон надто актуальний. Бо, щойно починають обстрілювати населений пункт, першим утікає голова сільради на машині зі своєю сім’єю, за ним весь депутатський корпус, потім фельдшери, вчителі, директори шкіл. І залишаються в селі звичайні громадяни, яким нічим і нікуди їхати. Настає гуманітарна катастрофа", – наголошує він.
За словами Москаля, військово-цивільні адміністрації перебуватимуть у подвійному підпорядкуванні (голови ОДА й Антитерористичного центру).
"Президент призначатиме голів, а ті формуватимуть військово-цивільний склад. Повноваження сільської, селищної та міської ради переходять до них. Голова розписуватиме кількість штату й отримуватиме фінансування залежно від специфіки населеного пункту. На ці органи покладатимуться абсолютно всі функції – від моменту народження людини і до самої її смерті", – інформує голова Луганської ОДА.
Що стосується повноважень таких адміністрацій, то, за словами Москаля, військово-цивільна адміністрація може обмежувати рух на певних вулицях і територіях, може закрити в’їзд у місто, заборонити продаж алкоголю, зброї, вилучити зброю, навіть придбану на законних підставах, заборонити масові заходи, якщо є ризики для життя.
Голова ОДА звертає увагу на існування трьох видів військово-цивільних адміністрацій – населених пунктів, районів та областей.
Повну версію інтерв'ю читайте в черговому числі "Українського тижня" (№7).