Український тиждень № 7 (379) від 19 лютого, 2015

Зміст номеру:
Життя таки складається із простих речей. Мати – це мати, любов – це любов, ворог – це ворог, а війна – це війна.
Роман Малко
Суспільство
Можна не любити живопис, можна взагалі не цікавитися мистецтвом. Усе одно треба неодмінно йти на виставку в Національному художньому музеї. Власне, виставок там сьогодні дві, й друга не менше заслуговує на увагу та рефлексії. Але зараз я саме про цю: «Спецфонд. 1937–1939». Є шанс зрозуміти щось нове про свою культуру (а культура – це не картинки й не ансамбль Вірського, це система знань і цінностей), отже, про себе самих.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Широкий загал добре поінформований про факт укладення угод щодо перемир’я та про більшу чи меншу частину їх пунктів, але мало обізнаний із підводними каменями, які роблять домовленості нежиттєздатними.
Олександр Крамар
Політика
Російська агресія в Україні – частина ширшої, небезпечнішої конфронтації із Заходом
The Economist
Світ
Тиждень розмовляв із головою Луганської ОДА Геннадієм Москалем про військово-цивільні адміністрації, люстрацію серед працівників МВС в області та проросійські настрої серед місцевого населення.
Станіслав Козлюк
Політика
18 лютого 2015 року. Рівно рік тому, 18 лютого 2014-го, у мирний наступ до Верховної Ради вирушили тисячі людей. У Києві було холодно й сонячно – так само, як сьогодні на Донеччині. І, звісно ж, це було наче вчора. Ми йшли добре знайомими вулицями й гадки не мали, що кілька днів, які попереду, змінять усе. Від сприйняття власної країни до думок про життя і смерть.
Валерія Бурлакова
Авторські колонки
Історія незалежної України ділиться Майданами. Чверть століття, від студентської Революції на граніті 1990-го до останніх подій (адже Революцію гідності ще не закінчено), розбивається на періоди великими соціальними потрясіннями та локальними протестами, епіцентром яких обов’язково ставала головна площа столиці.
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Чому Майдан не переміг на Донбасі?
Денис Казанський
Суспільство
Рік, що минув від часу гіркої перемоги Євромайдану, став проміжним етапом у формуванні України як самостійного політичного гравця. Утім, поки що більше голів забито у власні ворота
Ольга Ворожбит
Світ
Громадський активіст і депутат ВР Ігор Луценко («Батьківщина») про свій похід у владу, злив Майдану, освіченого монарха і те, кому доведеться рятувати Росію.
Роман Малко
Суспільство
Майданівець, а нині доброволець, батько шістьох дітей Павло Білоус розповів Тижню про те, чому не скористався нагодою пролізти у владу, а пішов на вій­ну, чому політичний фронт важливіший для країни і через що Порошенкові ніколи не стати Тарасом Бульбою.
Роман Малко
Суспільство
Кіборг Бізон про Майдан, війну, ДАП, відчуття нереальності, футболки з Бандерою та рік, прожитий на одному подиху.
Валерія Бурлакова
Суспільство
Олександр Ярмола, беззмінний фронтмен гурту «Гайдамаки», є одним зі старожилів української рок-сцени, що постійно проявляє громадську активність. Він брав участь майже в усіх знач­них соціально-політичних подіях останнього десятиріччя. Чимало сил доклав і до Майдану-2: багато разів виступав зі сцени як музикант, як звичайний активіст майже щодня просто приходив підтримати Революцію гідності. Про Майдан із погляду музиканта Тиждень і поспілкувався з ним напередодні річниці кривавих подій 18–20 лютого 2014 року.
Богдан Буткевич
Культура
Як бізнес, пов’язаний з олігархами – фігурантами чорного списку, обходить західні санкції
The Economist
Економіка
У червні минулого року прикордонний загін через постійні атаки був вимушений покинути Луганськ і перебазуватися до Старобільська
Станіслав Козлюк
Суспільство
Коли чуємо слово «волонтер», у пам’яті відразу виринає кілька загальновідомих прізвищ, які вже стали медійними брендами. Однак насправді волонтерський рух складається з десятків гуртків ентузіастів, що на свій страх і ризик допомагають обраним ними військовим частинам, не роблячи на цьому зайвого піару. Тиждень поспілкувався із Соломією Бобровською – дівчиною, разом із друзями координує діяльність неформального об’єднання «Допомога прикордонникам», що сприяє Державній прикордонній службі України.
Богдан Буткевич
Суспільство
Журі Берлінале роздало нагороди дуже коректно
Катерина Барабаш
Культура
Німеччину й інші європейські держави непокоять зв’язки Угорщини з Росією
The Economist
Світ
Американці от не питають: «Як це сталося? Хто ці люди? Де вони взялися?». Вони не кажуть: «Проклятий регіон! Зомбовані тушки! Хоч би повиздихали всі чи то поїхали геть…»
Олена Стяжкіна
Авторські колонки
Наближення весни завжди було специфічним періодом для Криму. Потенційні курортники починають накопичувати на літній відпочинок, а туроператори укладають перші конт­ракти.
Лесь Терен
Суспільство
У п’ятницю, коли тривали мінські переговори, в Луганську для студентів скасували заняття. Ми вирішили з подружкою податися на південь від обласного центру, в райони, де давно настала тиша. Дорогою жартували, що на честь нашого від’їзду влаштують святковий салют із «Градів»…
Суспільство
«Другая Россия» – одна з улюблених тем у блогах, розмовах і статтях російських лібералів. Поступово вона переміщується в простір кухні, на якій поки що можна висловлювати різні крамольні думки, не ризикуючи вступити в контакт із путінським «Хірургом». Цією темою можна потішити свої мрії про Росію – невід’ємну складову Європи – й відповідно своє «європейське» майбутнє.
Валерій Примост
Авторські колонки