Україна розраховує погодити нову програму співпраці з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом в найближчі дні і отримати перший кредитний транш за новою програмою до кінця лютого. Про це повідомила в інтерв'ю телеканалу France 24 міністр фінансів України Наталія Яресько.
"Ми плануємо узгодити нову програму співпраці з МВФ з урахуванням механізму розширеного фінансування EFF в найближчі дні для того, аби затвердити програму і почати її фінансування вже до кінця лютого", – сказала Яресько.
При цьому вона не уточнила, про яку суму коштів може йти мова.
"Питання зараз не в сумі коштів. Зрозуміло, що нам потрібні значні кошти. Але важлива не сума, а повернення впевненості на ринок, збільшення наших резервів, виконання платежів", – сказала міністр фінансів.
Вона підкреслила, що нова програма співпраці з МВФ стане не тільки запорукою відновлення стабільності системи державних фінансів, а також маяком для переговорів з іншими кредиторами і власниками українських бондів.
"Україна зараз платить за рахунками, і платить високу ціну, відстоюючи свої права, основоположні права післявоєнної Європи, на суверенітет і територіальну цілісність. І в цьому сенсі фінансова допомога Україні зараз – це допомога нашій країні у подоланні ситуації, що склалася", – сказала Наталія Яресько.
"Причому я не можу сказати, що у нас є труднощі з залученням коштів. Близько 2 млрд дол. гарантій ми маємо від уряду США, близько 300 млн доларів виділяє уряд Японії. Ми ведемо переговори з урядом Австралії, іншими країнами всього світу", – додала вона.
При цьому, за словами Яресько, Україна не просто веде переговори про гроші, Україна демонструє готовність вести серйозні системні реформи в різних сферах: в економіці, бюджетній сфері, сфері боротьби з офшорами, у сфері боротьби з корупцією у судовій системі.
Як відомо, 30 квітня МВФ схвалив кредитну програму для України на понад 16,5 мільярда доларів, розраховану на два роки, й на початку травня перерахував перший транш – близько 3,2 мільярда доларів. Другий транш виділили на початку вересня, розглядається питання про об’єднання третього і четвертого траншів кредиту.
Нагадаємо, що Україна просить МВФ збільшити розмір кредиту. Загальний обсяг зовнішньої допомоги оцінюється в $ 30-35 млрд, але Україні ще може додатково знадобитися ще кілька мільярдів.
Міжнародний валютний фонд допускає прийняття рішення про виділення Україні чергового траншу кредиту stand by на початку 2015 року.