НОВИНИ

МВФ надасть Україні наступний транш тільки після переговорів з новим урядом

З відповідною заявою виступив у Вашингтоні представник департаменту комунікацій Фонду Уільям Мюррей.

Міжнародний валютний фонд не має прогнозів щодо часових рамок надання Україні наступного траншу в рамках програми кредитування "стенд-бай". У МВФ підкреслюють, що це відбудеться після переговорів з новосформованим українським урядом. З відповідною заявою виступив у Вашингтоні представник департаменту комунікацій Фонду Уільям Мюррей.

"Місія (оціночна місія МВФ - ред.) наразі працює в Києві. З владою обговорюються економічна ситуація та прогрес у межах програми", - зазначив представник Фонду.

Водночас він наголосив, що "обговорення продовжаться й після того, як буде сформований новий уряд".

На прохання уточнити, коли МВФ все ж може прийняти рішення про виділення Україні чергового траншу фінансової допомоги, Мюррей відповів, що не може спрогнозувати це в часі, зауваживши, що це відбудеться після дискусій з новим Кабміном.

Як повідомлялося, з 11 по 25 листопада у Києві працює місія МВФ під керівництвом Миколи Георгієва. Місія проведе обговорення з представниками влади країни поточної економічної ситуації, прогрес у реалізації програми, а також політики влади, спрямованої на підтримання макроекономічної і фінансової стабільності і відновлення зростання.

Як відомо, 30 квітня МВФ схвалив кредитну програму для України на понад 16,5 мільярда доларів, розраховану на два роки, й на початку травня перерахував перший транш – близько 3,2 мільярда доларів. Другий транш виділили на початку вересня, розглядається питання про об’єднання третього і четвертого траншів кредиту.

Нагадаємо, що Україна просить МВФ збільшити розмір кредиту. Загальний обсяг зовнішньої допомоги оцінюється в $ 30-35 млрд, але Україні ще може додатково знадобитися ще кілька мільярдів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.