Апеляційний суд Харківської області відмовився задовольнити апеляційну скаргу захисту екс-мера Слов'янська Нелі Штепи і змінити їй запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт. Про це йдеться у резолютивній частині рішення суду.
«Апеляційну скаргу захисників Дроздової, Дейниченко, Боброва залишити без задоволення … Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і оскарженню не підлягає», – йдеться у рішенні.
Разом з тим суд задовольнив апеляційну скаргу звинувачення і скасував ухвалу Червонозаводського райсуду Харкова у частині повернення обвинувального висновку стосовно Штепи прокурору для усунення недоліків.
Суд також постановив призначити новий судовий розгляд в суді першої інстанції на стадії підготовчого засідання.
Як зазначається, судове засідання проходило за відсутності Штепи, оскільки вона сама ніяких апеляційних скарг на ухвалу суду першої інстанції не подавала.
"Коли ми отримаємо на руки повний текст рішення суду, ми будемо звертатися до Європейського суду з прав людини. Ми, як і суд першої інстанції, вважаємо, що обвинувальний акт слід направити в прокуратуру для усунення недоліків, оскільки ці недоліки мають місце. Разом з тим ми вважаємо, що суд першої інстанції передчасно прийняв рішення про продовження запобіжного заходу нашої підзахисної ", – заявив адвокат Штепи В'ячеслав Дейниченко.
У свою чергу, прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик підкреслила, що чинне законодавство передбачає лише одну міру запобіжного заходу для підозрюваних в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, а також у створенні терористичних груп чи організацій. "Позиція прокуратури однозначна: існуючий Кримінальний процесуальний кодекс з усіма змінами, які були внесені до нього восени 2014 року, передбачає лише одну міру запобіжного заходу для громадян, підозрюваних за тими статтями, за якими підозрюється Неля Штепа: утримання під вартою … Прокуратура вважає, що обвинувальний акт відповідає кримінально-процесуальному законодавству України і що він може розглядатися в суді першої інстанції вже по суті", – пояснила Дубовик.
Як повідомлялось, наприкінці грудня Червонозаводський райсуд Харкова продовжив до 6 березня арешт Штепи.
Як відомо, 27 квітня Штепа закликала президента Росії Владіміра Путіна "захистити Слов'янськ". 11 липня МВС повідомило про затримання екс-міського голови та конвоювання її до Харкова.
Також повідомлялося, що 9 вересня суд ухвалив продовжити арешт Штепи ще на два місяці, а захист колишнього мера оскаржив це рішення.
8 жовтня їй було оголошено остаточну підозру в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу.
Екс-очільниця міста обвинувачується у закликах до зміни меж України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.
Максимальна санкція зазначених статей – довічне ув’язнення.