США та союзники стоятимуть перед дилемою, як чинити з конфліктами в мусульманському світі. Про це пише редактор розділу «Близький Схід та Африка» журналу The Economist Антон Ла Ґардія у спецпроекті видання «Світ у 2015».
«2015 року США та союзників переслідуватиме дилема, з якою вони зіткнулися в Сирії та Іраку 2014-го: не втручатися у внутрішні конфлікти і дозволити джихадистам пустити коріння чи поринути у розбрат мусульманських країн, де іноземці не годні впливати на політику, слугуючи радше мішенями для джихадистів?» – пише Ла Ґардія.
На його думку, загроза джихадизму у мусульманському світі є скрізь, де слабкі держави.
«Причина – у слабкості постколоніальних держав, яскраво проілюстрованій на прикладі арабського світу. Джихадизм становить загрозу всюди, де в мусульманських країнах є нестабільні регіони», – додав він.
Серед мусульман є кілька розколів, які у 2015 тільки поглибляться.
«Розколи в арабському світі поглиблюються. Запекле сунітсько-шиїтське протистояння, що підігрівається ворогуванням Саудівської Аравії та Ірану, простягається від Лівану до Бахрейну. Інший розкол – між прихильниками і противниками політичного ісламізму, який втілюють «брати-мусульмани»: Туреччиною і Катаром та Єгиптом, Саудівською Аравією та ОАЕ. Окрема прірва шириться між владою та людьми: від Тунісу до Єгипту прокотилися масові протести з метою усунення лідерів, а закінчилися вони жахливою громадянською війною в Сирії», – додав журналіст.
Детальніше читайте у матеріалі "Наступ джихадистів" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".