На тлі погіршення стосунків між Росією та західними державами, Китай зблизиться з Москвою. Про це пише президент Eurasia Group Єн Бреммер у спецпроекті видання The Economist «Світ у 2015».
На думку експерта, підвенно-східну Азію у 2015 році не спіткають збройні конфлікти як на Донбасі та Близькому Сході.
«Попри суперечки у Південно- і Східно-Китайському морях, азійська геополітика передбачатиме радше вербальні, ніж реальні конфлікти. Стабільність забезпечать сильні лідери трьох провідних держав Азії: Абе Сіндзо (Японія), Сі Цзіньпін (Китай) і Нарендра Моді (Індія). Усі вони роблять ставку на внутрішні реформи, тож замість зовнішніх конфліктів їм доведеться зосередитися саме на цьому», – зазначив Бреммер.
Водночас, конфлікт може виникнути через необачні дії США.
«Небезпека виникне, лише якщо з реформами зовсім не складеться або якщо США схиблять у відносинах із Китаєм. Вони останнім часом потеплішали, хоча попереду ще ціле дипломатичне мінне поле», – додав Бреммер.
Китай може використати Росію як додатковий важіль тиску у стосунках із США.
«Напруженість між Вашингтоном і Москвою зблизить КНР із Росією. Остання підписала з Піднебесною 30-річну газову угоду на $400 млрд, запропонувавши дешевше блакитне паливо на тлі протистояння із Заходом. Для Китаю поглиблення відносин із РФ – це страховка на випадок розбрату із США», – наголосив експерт.
Детальніше читайте у матеріалі "Зміна пріоритетів" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".