Як відомо, нещодавно з’явилась інформація про те, що навесні Україна нібито відмовилася від передачі з боку Канади винищувачів F-18 через високу вартість обслуговування літаків та навчання пілотів. Згодом в МВС спростували ці дані, наголосивши, що Канада ніколи не пропонувала Україні винищувачі. Разом з тим протягом останніх місяців низка країн надала Україні військової допомоги на мільйони доларів США.
США
У липні США заявили, що за час протистояння на Сході витратили $33 млн на нелетальну допомогу українським військовим. Зокрема, допомога включала в себе понад 1,9 тис. аптечок, 80 радіостанцій, 1 тис. матраців, 5 тис. одиниць обмундирування та 2 тис. бронежилетів.
Також як допомогу від США в Україну поставили 300 тисяч раціонів сухих пайків.
Крім того, Штати пообіцяли протягом наступних двох місяців відправити в Україну 150 приладів нічного бачення, 150 тепловізорів, 1 тис. кевларових шоломів, п'ять роботів-саперів та 96 радіостанцій"
Згодом США передали Україні перших двох з п'яти роботів-саперів.
Крім того, у вересні Штати пообіцяли надати допомогу Міністерству оборони України, Державній прикордонній службі та Національній гвардії на суму $60 млн.
Разом з тим $19 млн Штати планували витратити на оснащення та тренування чотирьох рот та тактичної штаб-квартири Нацгвардії України.
У листопаді Сполучені Штати Америки здійснили постачання в Україну радарних систем, призначених для боротьби з мінометними розрахунками противника, дозволивши використання цього озброєння в зоні АТО. Системи надали Україні безкоштовно, в межах пакету неповоротної допомоги від США обсягом $118 млн.
Крім того, Адміністрація президента Обами пообіцяла нарощувати військову допомогу Україні. Зокрема, передбачена передача Україні надлишків військового спорядження і техніки, зокрема армійських позашляховиків «Хамві» та інших машин.
Канада
У серпні з’явилася інформація, що для потреб антитерористичної операції на сході України Канада надасть військового спорядження на $5 млн. 8 серпня Держприкордонслужба отримала від Канади 32 тони військового спорядження вартістю 5 млн канадських доларів.Це, зокрема, бронежилети, каски, медичні комплекти, намети, спальні мішки, балістичні окуляри тощо.
Наприкінці листопада міністр оборони Канади Роб Ніколсон заявив, що Канада надасть Україні нелетальної військової підтримки ще на 11 млн канадських доларів. З цієї суми переважну частину – $5 млн мають витратити на захисне спорядження, зокрема – адаптоване для холодної погоди. Ще $3 млн планується виділити на утилізацію вибухових пристроїв. По $1 млн буде витрачено на обладнання зв'язку, пристрої нічного бачення і біноклі, а також на медичну підготовку, у тому числі – на пересувний військовий шпиталь.
Згодом Канада передала українським бійцям партію комплектів зимової форми, яка містила 30 тисяч зимових курток, 30 тисяч пар штанів, 70 тисяч пар берців, 4,5 тисяч пар рукавичок.
Литва
В листопаді міністр оборони Литви заявив, що в 2015 році країна надасть армії України допомогу в розмірі близько 43,5 тис євро, а також передасть з армійських складів все, що «безпосередньо Литві не потрібно». В свою чергу президент Даля Грібаускайте підтвердила про наміри щодо військової співпраці та запевнила, що Україна отримає будь-яку підтримку, яка тільки є у Литви.
Норвегія
Наприкінці червня сили антитерористичної операції отримали 77 тисяч сухих пайків від Норвегії.
Велика Британія
У серпні уряд Великої Британії надіслав 180 комплектів бронежилетів і касок бійцям АТО.Передача спорядження військовим відбулася за участю представників посольства Великої Британії в Україні.
Німеччина
У вересні Німеччина заявила про готовність надати військову допомогу Україні. Зокрема, країна готувала постачання медичного обладнання, польових госпіталів і бронежилетів.
Крім того, в Німеччині заявляли про надання Україні техніки для ефективного контролю кордону з РФ.
Австралія
У вересні Австралія заявила, що розглядає можливість надання військової допомоги України у вигляді несмертельної зброї.
«Австралія та Україна географічно далекі, але злочин щодо рейсу MH17, в якому 37 австралійців були вбиті проросійськими повстанцями, зблизив нас. У середньостроковій перспективі ми розглядаємо цивільну та військову допомогу цій країні", – зазанчив австралійський прем’єр Тоні Ебботт.