Найбільш сприйнятливі до російського впливу такі країни, як Сербія, Болгарія та Угорщина. Про це в інтерв’ю Українському тижневі заявила авторка нової книжки «Путінська клептократія: хто володіє Росією» Карен Давіша.
"Сербія, де Владімір Путін бере участь у великому військовому параді на шляху до саміту в Мілані (сербська влада перенесла парад до дня звільнення Белграда від німецьких окупантів на чотири дні раніше, аби вписатись у графік закордонної поїздки російського президента. – ред.). Там може бути спроба укласти угоду про зону вільної торгівлі. Таким чином можна поновити маршрути контрабанди, створені Милошевичем, через які європейські товари потрапляли б до Росії через Сербію. Наступна в переліку Болгарія, потім – Угорщина. У Чорногорії 40% нерухомості належить росіянам. За фактом, це країни, цілком залежні від енергоносіїв РФ", – розповіла Давіша.
"А якщо говорити про старих членів ЄС, то для Росії важливий банківський сектор Люксембургу, а вона для нього. Ліхтенштейн підтримує рівень життя свого населення за рахунок м’якого банківського регулювання. Британія і Німеччина більше протистоять Росії. У Франції – кораблі Mistral. Італія без Берлусконі активніше намагається опиратися Москві, й це хороший крок. Він пов’язаний із бажанням політиків постберлусконівської доби продемонструвати, що вони не в кишені Кремля", – наголосила авторка книги по Путіна.
"Мені здається, що Девідові Кемерону й Анґелі Меркель непросто: треба вести за собою весь ЄС. Очевидно, що вони чують заклики до суворої політики стосовно Росії від країн Балтії та Польщі, але мають зробити так, щоб за ними пішли й інші. Інакше ЄС буде підірвано як організацію", – підсумувала Давіша.
Детальніше читайте у матеріалі «Мета Росії – поглибити розкол між Європою і США» в черговому номері Українського тижня.