НОВИНИ

На честь Путіна в Сербії вперше за 30 років проведуть військовий парад

У зв’язку з візитом російського президента день визволення Бєлграда серби відзначатимуть на чотири дні раніше від історичної дати - не 20 жовтня, а 16-го.

На честь візиту президента Росії Владіміра Путіна, який відбудеться 16 жовтня, у Сербії вперше за майже 30 років влаштують військовий парад. Про це повідомили місцеві ЗМІ.

Як відомо, візит Путіна до Бєлграда триватиме лише один день. У зв’язку з його приїздом святкування річниці визволення Бєлграда перенесли на чотири дні раніше від історичної дати.

«Влада в Белграді вирішила пристосувати дату державного свята до порядку денного Путіна. На мою думку, це промовисто свідчить про те, що влада в Белграді дуже гнучко ставиться навіть до суверенітету країни. Все залежить від того, що їй на даний момент потрібно», - зазначив з цього приводу редактор белградської газети «Бліц» Нікола Томич.

Крім того, в Сербії вперше від 1985 року влаштують військовий парад, в якому візьмуть участь приблизно три тисячі солдатів - піхота, артилерія, танкісти, авіація, навіть дунайські військові кораблі, точніше - човни. До сербських пілотів долучиться й російська військова група «Стрижі».

На думку оглядачів, візит Путіна та все з ним пов'язане потрібний не так Сербії, як Росії, тобто її пропагандистам. Вони прагнуть показати, що Росія має друзів за кордоном та що вона відіграє важливу роль на Балканах.

Як повідомляється, на святкування не запросили президентів інших країн, солдати котрих воювали в лавах Червоної армії за визволення Белграда.

Нагадаємо, столицю колишньої Югославії й нинішньої Сербії звільнили від нацистів 20 жовтня 1944 року. В операції разом брали участь солдати Третього українського фронту Червоної армії та двох корпусів Народно-визвольного війська Югославії. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.